Postimees on laulu- ja tantsupeol täiega kohal

Postimees toob lugejateni kõige olulisemad hetked XIII noorte laulu- ja tantsupeolt „Püha on maa”, olles otsepildis kohal nii reedel tantsupeo peaproovil kui ka pühapäeval rongkäigus ja laulupeol. 

„Otse Postimehest” saatejuht ja ajakirjanik Ulla Länts kinnitas, et Postimehe kaudu saab tantsupeo etendust näha juba enne ametlikku peo algust. Otseülekanne Kalevi staadionilt algab reedel kell 14:40, mil tantsijad ja võimlejad alustavad tantsupoe peaprooviga. Vaatame, kuidas käivad viimased ettevalmistused, ja ajame juttu nii tantsijate, korraldajatega, kui ka tantsuõpetajatega. Peaproov annab esimese võimaluse heita pilk peale tänavuse tantsupeo etendusele „Sillad” – kuidas kujunevad sillakaared ja kas tantsurahval on ikka sammud selged.

Pühapäeval ärkab Postimees koos pidulistega ja on kell 9:30 juba rongkäigus. Vahendame peopäeva hommiku meeleolusid ja liigume koos rongkäiguga lauluväljakule. Postimehe otsepildi vahendusel saab näha, kuidas rongkäik kulgeb ja otsida rahva hulgast tuttavaid nägusid. „Jutuajamisetega lauluväljakult alustame kohe, kui esimesed rongkäigulised kohale jõuavad,” lausus Länts. „Postimees toob vaatajateni kogu laulupeo kontserdi ja kutsub kaamera ette dirigente, lauljaid ja teisi pidulisi. Vahendame erilisi hetki, toredaid jutuajamisi ja pidutseme koos laulupeolistega.”

Postimees TV tehnikajuht-produtsent Rasmus Puksmann ütles, et kohapeane tiim on päris suur – kahe ülekande peale kokku 12 inimest. Lisaks ajakirjanikud ja fotograafid.

Laulupeo nädalal ilmub 30.juuni Postimehe vahel tasuta lisana noorte laulu- ja tantsupeo ajakirja erinumber. 32-leheküljelisest väljaandest saab muu hulgas lugeda, kuidas valmistusid peoks lauljad ja tantsijad Koerust Stockholmini, millised on üldjuhtide peoeelsed mõtted ning 1962. aastal esimesel noorte laulu- ja tantsupeol osalenu mälestused. 

Kõike saab mugavalt jälgida Postimees.ee veebilehel, kus on ka suur laulu- ja tantsupeo blogi ja erileht laulupidu.postimees.ee

Tähistage suurt pidunädalat koos Postimehega!