Dirigent Ksenija Grabova saavutas Euroopa Meistrivõistlustel kõrge tulemuse

Äsja naases Euroopa Meistrivõistlustelt pronksmedaliga sprortlikus vabavõitluses XIII noorte laulupeo segakooride dirigent Ksenija Grabova. Küsisime temalt, kuidas ta tipptasemel sportimist ja muusikat suudab siduda ning uurisime, kas võidetud EM pronks jääb tema sportlaskarjääri tippsaavutuseks või kuuleme peagi uutest võitudest?

Olen sportliku vabavõitlusega tegelenud juba 6-7 aastat, esimesse trenni läksin koos sõbrannaga muusikaakadeemiast ja seda otsust pole siiani kahetsenud.

Spordiga tegelemine on toonud minu ellu mitmekülgsust, mis on omakorda aidanud hoida head vaimset tervist. Esmapilgul tunduvad sportlik vabavõitlus ja koorijuhtimine kokkusobimatuteks, siiski muusika ja sport on väga sarnased alad, mõlemad nõuavad pühendumust, töökust, kirge, enese motiveerimist jms. 

Olen väga õnnelik, et võitlesin enda esimese suurvõistluse medali välja just praegu, seljataha jääb raske periood ja seda kaalukam on see saavutus mulle endale. Tuleviku plaanid on pigem seotud treeneritööga ja õpetamisega.

Järgmine oodatud suursündmus on minu jaoks muidugi noorte laulupidu. Tänu lisa-aastale on ootusärevus suur. Loodetavasti on ka kollektiividel repertuaari õppimise õhin ja laulmisind sedavõrd suurem. Ootan väga meie esimesi üldproove!