Jõulud on märkamisaeg

Päkapikud piiluvad, jõulutuled ehivad tänavaid ning kohvikutest möödujaile hiilib ligi hõrk piparkoogilõhn. Advendiaeg on käes, ning jõuluootus on end hubaselt ehitud kodudesse sisse seadnud. Varsti tuuaksegi tuppa jõulukuused, ning ühes kallitega oodatakse lumesajus saabuvat jõulutaati. 

Sel aastal poeb selle soojuse varjus südamesse paraku ka üks pigistav tunne. See tuletab meelde, et paljudelt on jõhkral kombel ära võetud võimalus perega soojas toas jõululaule laulda. Sõda Ukrainas on inimeste elu ja saatused segi paisanud. Vastu talve on ka rahuliku elanikkonna olukord muutunud väga kriitiliseks ning elektrikatkestused jätavad lisaks kodudele külmaks ja pimedaks ka elutähtsad institutsioonid, nende hulgas haiglad ja koolid. 

Hea tegu toob inimesed kokku, ning aitab luua midagi suurt. Taolise ühise ärategemise väge tuletavad meelde näiteks Tartu Maarja kiriku kellad, mis selle aasta jõuludel esimest korda üle 81 aasta uuesti löövad. Koguduse hingehoidja Lea Saar usub, et vajame väga oma ellu selliseid kogemusi, kus inimlikkus on suurem kui ideoloogia või õpetus.  „See annab meile võimaluse leida üles enda tõeline olemus – armastada ja olla armastatud. Jagada head ja hoiduda kurjast.’’ ütles ta, ning lisas: „Jutustan sellest, kuna väga paljud koorid üle Eesti on andnud toetuskontserte ja annetanud Maarja kiriku taastamiseks. Soov toetada ühe vana, sõjas hävinud pühakoja taastamist on liigutav ja annab sama tunde, kui olen tundnud laulukaare all seistes. Koos suudame me kõike!’’

Anna siilile särtsu!

Nii nagu suutsime vaid kolme aastaga kokku koguda vajaliku summa, et ehitada uuesti üles 1941. aasta sõjas hävinud Tartu Maarja kiriku torn, tulgem ka sel jõulukuul kokku, et aidata Ukrainat! Tänuväärse kampaania „Anna siilile särtsu!’’ raames saab igaüks anda oma panuse, et Ukraina elektrita jäetud haiglatesse ja koolidesse generaatoreid saata. Eesti Pagulasabi ja tänavakunstnik Eduard von Lõnguse ühise heategevusliku ettevõtmise tulemusena on  valminud toredad annetusmeened, mille seast saab igaüks valida omale meelepärase. Kogu sealse tulu eest soetatakse generaatorid, mis siis Ida-Ukraina haiglatesse ja koolidesse saadetakse. Rohkem infot siilile särstu andmisest leiate siit:  https://www.pagulasabi.ee/anna-siilile-sartsu

Tänavustel jõuludel peame teineteisele veelgi rohkem olemas olema. 2022. aasta on näidanud,  et maailmas toimub palju mõistuse – ning inimsusevastast. Selle kiuste loodame sel aastal, rohkem kui kunagi varem, et tuletaksime kõik endale meelde hoolimise väge, mis inimesi ka pimedamatel hetkedel kokku toob. Meie soovime teile headust ning julgust kinkida hingesoojust oma perele, kuid ka neile, kes seda hetkel enim vajavad.

Ilusat jõuluaega, ja anname kõik koos siilile särtsu!