Agne pöördumine eelproovide alguse puhul

Südames pakitseb rõõm ja magus ärevus üheaegselt. Oleme jõudnud  laulu- ja tantsupeo aastasse.  Tantsupeo lähedale jõudmisele annab kinnitust aeg praeguses hetkes – jaanuari teine pool toob  esimesed eelproovid, ehk  kohtumise kõikide nendega, kes juhendajate heade õpetuste järgi on läbi tantsupeo repertuaari teel peole.
See teekond tänasesse on olnud loominguline, hoogne, väljakutseid pakkuv ja otsuseid ootav. Meile kõigile. Tavapärasest kahe aastasest perioodist on saanud kolme aasta pikkune ettevalmistus. Selles on loomist ja ootusärevust – nii nagu seda alati on olnud.  Pandeemiale justkui ära antud aastast, oleme võtnud aja, et kõike, mis tantsupeo tegemise juurde käib, veel suurema hoolega toimetada ja mõtestada. Aga see aasta on ka meilt midagi võtnud. Selle tagasisaamiseks vajame kogu oma jõudu ja inspiratsiooni, et meie kallist vara – meie oma tantsu – hoida ja edasi anda, ei kustuks. 

Vaadates seda tööd, mida juhendajad täna laste ja noorte tantsupeoks ettevalmistamisel teevad, kasvab minus äratundmine, kui olulisel kohal olete teie – tantsuõpetajad ning rühmajuhendajad – ise.  Teie töö on maailmavaate kujundamine. Te annate oma töö ja toimetamistega edasi olulisi väärtusi. Ma soovin, et teil jätkuks ikka jaksu, tahet ja energiat igas päevas, sest sädet saab edasi anda vaid tugevast leegist. 

Jaanuari teisel nädalavahetus olin oma rühmadega treeninglaagris tantsupeo tantse harjutamast. Võttes aega lisaks tantsusammudele ka noorte ja lastega rääkida peost, sellest tundest mida pidu annab ja kannab, traditsioonist ja nende hoidmisest , mõistsin taas , kui suure lisaväärtuse annab meile aeg, mille võtame teineteise mõtete kuulamiseks ja mõistmiseks. Mõistsin, kui olulise tunde annab see kaasa nii väikesele, kui ka suurele, et oleks jaksu ja püsivust õppida selgeks tantsusammud ning olla üks osa suurest mustrist tantsuväljakul. 

Seekord kohtume tantsupeo loos  läbi laste ja noorte enda silmade ning tunnete. Need avastavad ja kujundavad, loovad ja ehitavad sildu läbi enese  kõigesse ja kõigeni, mis on meie ümber. 

Olen siiralt tänulik teie kõigi pühendumuse eest ja tunnen rõõmu, et oleme koos teel XIII noorte tantsupeole „SILLAD“. Olen õnnelik, et iga tantsumustrisse astutud samm hakkab looma  meie oma kallist tantsupidu .

 Ikka koos peole lähemale sammudes!


Agne Kurrikoff-Herman
XIII noorte tantsupidu „Sillad“
pealavastaja