Pidude meeskonnad kohtusid eelproovide eel Ojakol

Jaanuari alguses kogunesid XIII noorte laulu- ja tantsupeo meeskonnad Ojakole, argitoimetustest eemale, et mere ääres toimuvates loomelaagrites luua ühine hingamine ja astuda veel üks pikk samm teel suurte suviste pidude poole.

XIII noorte tantsupeo pealavastaja Agne Kurrikoff-Hermani sõnul on tantsupeo meeskonna jaoks Ojakole kogunemine alati üheks oluliseks etapiks teel peo poole. Traditsioonilisel kohtumisel kohtus esimest korda kogu peomeeskond – liigijuhtide ja esimeste assistentidega liitusid sel korral ka teised ja kolmandad assistendid. Nii oli kohtumise eesmärgiks tutvumine ja ühise vaimsuse loomine, et koos suvise peo poole teele asuda. Pealavastaja pani südamele, et meeskonna käes on niiöelda innustav võti, millega luua peol sünergiat ning siduda ühiskonnas erinevad osad ja mõtted kokku. „Tuleb hoida oma loometundlad erksana,” rõhutas Kurrikoff-Herman.

Ehkki laulupeo meeskond on täies koosseisus juba varemgi kohtunud, tõi ka XIII noorte laulupeo pealavastaja Pärt Uusberg esile, et Ojakole kogunemine on üle 30-liikmelisele tegijate meeskonnale oluliseks teetähiseks. „Eks selle Ojako mõte ongi meeskonnavaimu loomine, aga samas ka tehniliste nüansside läbiarutamine – kuidas eelproovides prooviaega jaotame, kuidas tagasisidet anname ja palju muud,” rääkis Uusberg.

Kui osalejate jaoks on praegu jõudnud kätte maakondlike eelproovide ning ettelaulmiste ja -tantsimiste aeg, siis peo tegijad on oma teel mitu sammu eespool. Mõlemad meeskonnad olid mõtetega juba ka peonädalas. Arutati peol kõlava kava järjekorda ja proovide ajagraafiku ning samuti töötati detailselt juba ka väljakujooniste kallal. Ojakolt edasi suundusid kunstilised toimkonnad aga juba maakondlikesse eelproovidesse, millega tehakse järgnevate kuude jooksul Eestile lausa mitu tiiru peale.