XIII noorte laulu- ja tantsupeo piletid on nüüd müügil

Selle suve suursündmuse, XIII noorte laulu- ja tantsupeo „Püha on maa“ piletid on eelmüügis saadaval alates 10. jaanuari keskpäevast nii meie kodulehel aadressiga laulupidu.ee kui ka kõikides Piletilevi müügikanalites üle terve Eesti.

Peo pääsmed tasub soetada aegsasti eelmüügist. Seda eriti tantsupeole, kuhu mahub vähem pealtvaatajaid, aga ka laulupeole, sest lauluväljak on Kalevi staadioniga võrreldes küll suurem, kuid ega sealgi lõputult ruumi ei ole. Pealegi näitab Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA juhataja Margus Toomla sõnul kogemus, et parima nähtavusega kohad broneeritakse võrdlemisi kiiresti. „Tõenäoliselt müüakse esimesena välja tantsupeo kõrgemate pingiridade piletid ning laulupeo pingisektorid,“ ütles Toomla ja täpsustas, et Kalevi keskväljaku esimestest ridadest saab lähedalt jälgida tantsijate emotsioone ja kauneid rahvarõivaid. Ülemistest sektoritest avaneb aga imeline vaade tantsumustritele. Kui kiiresti kohad otsa võivad lõppeda, ta öelda ei oska, aga viitab, et vabade kohtade olemasolu näeb igaüks piletit ostma asudes.

Eelmüügist piletite soetamisel on eeliseks seegi, et saab vältida pikas kassajärjekorras seismist peopäeval ning samuti on eelmüügis hinnad odavamad.

Piletid on saadaval eri hinnaklassis ning odavamas otsas algavad hinnad kuni maikuu lõpuni kaheksast eurost. Alates 1. juunist müüakse siis veel alles olevaid pileteid täishinnaga.

Soodushinnad kehtivad pensionäridele, õpilasetele ja üliõpilastele. Kuni 7-aastased lapsed pääsevad vanematega peo üldalale tasuta, kuid istesektoris on neile sissepääs prii juhul, kui istuvad saatja süles. Gruppidele eraldi soodustust ei ole, gruppide broneeringuks palume ühendust võtta Piletileviga aadressil [email protected].

Publiku ala on jaotatud eri sektoriteks. Lauluväljakul on vaatajatele üldala ja mitu pingisektorit, tantsupeol aga on kõik pingisektorid. Pingisektorites on kohad nummerdatud ja piletit soetades saab valida endale kindla istekoha.

Selleks, et peost võiksid osa saada ka puudega inimesed, on Toomla sõnul nii laulu- kui ka tantsupeole selleks ette nähtud spetsiaalselt kohandatud ala. Seejuures on Kalevi staadionil igale tantsupeo etendusele valmis seatud ka eraldi ratastoolikohad. Laulupeo kontsertidele lauluväljakul luuakse vajalikud tingimused ratastoolis liikujaile, vaegnägijaile ning eraldi  viipekeeleala vaegkuuljaile. Neis sektoreis on vastava puudega inimesele piletid soodushinnaga. Ratastoolis ja nägemispuudega külaliste saatjale on sissepääs tasuta.

Tantsupeo kolm identset etendust toimuvad reedel 30. juunil ja laupäeval 1. juulil Tallinna Kalevi keskstaadionil. Tantsupeo pealavastaja Agne Kurrikoff-Hermani sõnul kandub tantsupeo idee sildadest, mis aitavad leida meile omaseid väärtuseid. „Kasvades me loome ja kaotame sildu, mis meid ümbritsevaga suhestab. Sillad seovad meid nii esivanemate pärandi kui tänapäevaste koduste väärtustega, aidates noorel rajada oma teed ja kasvada õnnelikuks inimeseks,“ ütles lavastaja. Siit ka XIII noorte tantsupeo nimi „Sillad“.

Laupäeval toimub Tallinnas Vabaduse väljakul ka tasuta rahvamuusikapidu, mida üldjuht Juhan Uppin kirjeldab nii: „Seekordse rahvamuusikapeo kontserdi pealkirjaks on “Päriselt”, mis viitab rahvamuusikapeo kesksele väärtusele – pärimusmuusikale ja samuti sellele, et noored on selles muusikas leidnud omale ühise keele ja tahavad päriselt pilli mängida. See tähendab olla ühelt poolt teadlik kultuuripärandist, teisalt aga loov ja vaba ning, mis kõige tähtsam, tunda sellest rõõmu.“

Pühapäevane laulupidu algab traditsioonilise rongkäiguga Vabaduse väljakult Tallinna lauluväljakule. Sellele järgneb ligikaudu kuuetunnine kontsert, kus saab kaasa elada kooride, sümfooniaorkestrite ja puhkpilliorkestrite ülesastumistele. Laulupeo kunstilise juhi Pärt Uusbergi sõnul on seekordse laulupeo puhul iseäranis huvitav, et kogu peo kava on lähtunud ühest ainsast Hando Runneli luuletusest, „Valgust!”, peegeldades sellesse mitmetähenduslikku luuletusse kätketud väärtusi. „Ühtlasi pärineb ka selle sama luuletuse esimestest ridadest XIII noorte laulu- ja tantsupeo nimi, „Püha on maa“,“ selgitas Uusberg. Ta lisas, et laulupidu raamib omanäoline peegelvormis ühendkoori kava.

Pühapäeval, 2. juulil toimuvat pidulikku rongkäiku on kõigil võimalik jälgida kogu selle viie kilomeetri pikkusel teekonnal alates Vabaduse väljakult kuni lauluväljakuni. Samuti on kõik oodatud rahvamuusikapeole, mis toimub laupäeval, 1. juulil Vabaduse väljakul.

Lauluväljakul avatakse Oru ja Mäe väravad pühapäeval 1 tund peale rongkäigu algust (kell 10.30). Mere väravad avatakse publikule peale rongkäigu lõppu (kell 14). Tantsuväljakul avatakse väravad publikule 1 tund enne iga etenduse algust. Peonädalal on liiklus Tallinnas peopaikade läheduses tugevalt häiritud ja ümber korraldatud ning parkimine piiratud, mistõttu soovitame peole tulles varuda tavapärasest oluliselt rohkem aega ning kasutada võimalusel jalgratast või ühistransporti. 

XIII noorte laulu- ja tantsupidu „Püha on maa“ toimub 30. juunist kuni 2. juulini 2023 Tallinnas. XIII noorte laulupeo kunstiline juht on Pärt Uusberg ning XIII noorte tantsupeo pealavastaja Agne Kurrikoff-Herman. Rahvamuusikapeo üldjuht on Juhan Uppin.

Sündmuste kava:

  • 30.06 kell 19.00 – 21.00* tantsupeo esimene etendus „Sillad“ Kalevi keskstaadionil
  • 1.07 kell 12.00 – 15.00* rahvamuusikapeo kontsert Tallinna Vabaduse väljakul
  • 1.07 kell 15.00 – 17.00* tantsupeo teine etendus „Sillad“ Kalevi keskstaadionil
  • 1.07 kell 19.00 – 21.00* tantsupeo kolmas etendus „Sillad“ Kalevi keskstaadionil
  • 2.07 kell 9.30 – 14.00* kõigi osalejate pidulik rongkäik Tallinna kesklinnast lauluväljakule 
  • 2.07 kell 14.00 – 21.00* laulupidu Tallinna lauluväljakul

* Kõik etenduste ja kontsertide lõpu kellaajad on orienteeruvad. *

Otselingid piletite soetamiseks: