100 kooli looming suvises linnaruumis

Välinäitus „Kõlapilt”

Esimesed 100 kooli, kes ennast registreerivad, saavad osaleda. 

Eesti Kunstikoolide Liit ja Kunstihariduse Ühing soovivad anda omapoolse panuse Tallinnas toimuvale noorte laulu- ja tantsupeole. Laste ja noorte välinäitus „Kõlapilt” toimub Tallinna linnaruumis ca 10 erineval alal. Soovime näidata 100 kooli õpilaste töid noorte laulu- ja tantsupeo ajalisel perioodil 20. juunist – 3. juulini 2023. Osalejate vanus 7 – 19 aastased noored nii üldharidus kui ka huvikoolidest.

Näitusel osalemine on koolile tasuline! Osalustasu eest saab kool oma näituse aluse peale peo lõppu endale (võimalus hiljem koolis kasutada molberi alustena või stendina). Aluse näidispilt 1 ja 2. Selleks, et alus oleks Teie koolile broneeritud, registreerige oma osalemine 01. märtsiks siinKõikide suvel esitatavate laulude sõnade lingid saab kool siis, kui on registreerunud.

Osalemise maksumus on 50 eurot (tasumine 01. maiks).

Antud projekti toetab Kohila Vineer ja Haridus-ja Teadusministeerium.

Välinäituse teema ja eesmärk

Näituse sisu on ajendatud laulupeo repertuaarist (kasutame kuue erineva koori laulikud – mudilas-, laste-, poiste-, neidude-, noormeeste- ja segakoorid), kus õpilased saavad illustreerida laule, mida 2023 aasta laulupeol esitatakse. Meie soov on, et lapsed illustreerivad laulupeo repertuaarist eelkõige neid laule, mida just nende vanusegrupp on pidustustel rahvale ette kandmas. Nii saaks sõnum, mida lauldakse, veel tugevamalt esindatud ja laulude mõtted õpilaste poolt visualiseeritud. Samuti annab laulu sõnumitele keskendumine õpilastele sügavama, lõimitud ja rikkama õppimiskogemuse. Võimalus kasutada ka teoste sisu loomisel Hando Runneli luuletust „Valgust!”, mis on 2023 aasta laulupeole andnud inspiratsiooni.
Laulupeo repertuaar 

Teostus

Igal koolil on ise võimalus valida oma koolist kaks tööd püstises formaadis (joonistus, maal, graafika), mis on teostatud laulupeo repertuaari lugude ainetel ja saata fotod e-posti [email protected] . Foto peab olema kvaliteetne  ja png formaadis, foto maht vähemalt 2384 x 1648 px. Õpilaste töödest tehakse ühtse kujundusega trükifailid.

Vajalik info näituse jaoks

  • õpilaste nimi ja vanus
  • kooli nimi
  • laul või laulust üks lause, mille järgi, mille ainetel on töö loodud
  • kontaktaadress ja telefon
  • arve esitamiseks vajalikud rekvisiidid

Tööd trükitakse A0 formaadis vineertahvlile ja trükitud töödest komplekteeritakse linnaruumi kolmnurksed näitusepinnad nii, et igal koolil on üks alus. Tööd on mõeldud esitamiseks grupiti ja lillekastide vahele/ümber

Roheline mõtlemine

Õpilaste kunstitööd trükitakse puitvineerile ja aluste jalad tehakse puidust (võimalusel jäägist, läbirääkimised saekaatriga). Iga kool, kelle tööd on olnud näitusel, saab vineeralused oma koolile. Vineerlaluseid on võimalik koolidel taaskasutada kas näituse pinnana ja kunstikoolidel molbertite aluslaudadena.

Projekt toimub koostöös Eesti Laulu-ja Tantsupeo Sihtasutusega ja Tallinna Euroopa roheline pealinn 2023