100 päeva peoni! 

Nädala pärast, 21. märtsil ületame olulise verstaposti – meie suvise peoni on jäänud täpselt 100 päeva! Kui paljud on juba pileti soetada jõudnud ning kas peaks kiiresti tegutsema? Sellele vastab Piletilevi müügijuht Hanna Jõgis. 

„Praeguseks on tantsupidude etendustele müüdud juba üle poole kõikidest piletitest, ning kõikidest piletitest kokku on müüdud umbes 30%’’. Piletilevi andmetele tuginedes on väljakujunenud ka rahva lemmikud: „tantsupeol on kõige populaarsem läänetribüün, ning laulupeol vaadatakse, et istekoht asuks võimalikult keskel,’’ ütles Hanna Jõgis. 

„Piletite müügisüsteem on ka sellel aastal sama, mis eelnevatelgi, ning meie andmetel on suurem huvi piletite vastu siis, kui need on just müüki tulnud. Põhjus selles, et soovitakse endale garanteerida kindel koht laulu- ja tantsupeol.’’ Oma rolli mängib ka meediakajastus ja kampaaniad. „Kui piletimüük on muidu stabiilne, siis müügihüpped tulevad vastavalt reklaamkampaaniatele ja meediakajastustele. Kindlasti on suuremat piletimüüki oodata peoeelsel perioodil.’’ 

Kas võib juhtuda, et piletid saavad otsa? „Jah, piletitest on ilma jäädud, ütles Hanna Jõgis.  „Tantsupeo etendused on alati välja müüdud ning nende puhul on oluline kiirelt reageerida, sest istekohtade arv on piiratud. Ka laulupeol on ette tulnud olukordi, kus inimesed on peost ilma jäänud, sest piletiost jäeti viimasele hetkele, mil piletid juba välja müüdud olid. Viimati juhtus nii 2019. aasta üldlaulupeol.’’ Lauluväljak on suur ning vabas õhus, mis tekitab inimestele tunde, et  sinna mahuvad kõik ära. Paraku on ka seal mõned piirangud ees, ning ka laulupeole tuleks pilet soetada varem, et ei tekiks ohtu elamusest ilma jääda.’’ 

Ära jäta tänaseid toimetusi homse kaela. Kindlusta omale koht suvel toimuvale noorte laulu- ja tantsupeole, ning soeta pilet juba täna kas piletilevist või meie kodulehelt – laulupidu.ee!

– Annabel Parts