„Elotähti” kirjeldab tõdemust sellest, kui tähtsad on sillad, mis me elu jooksul loome

Loe lähemalt, milline tugev seos on C-noorte segarühmade tantsul “Elotähti” tantsupeo etenduse „Sillad” nimega ja mille poolest on tantsu muusika sel peol eriline. 

C-noorte segarühmade liigijuhi ja tantsu „Elotähti” autori Maido Saare sõnul väljendab tants tõdemust sellest, kui tähtsad on sillad, mis me elu jooksul loome oma kodu, pere, kodukoha ja sõpradega. Need on sidemed, milleta me ei saa elada. Tants jutustab sellest, kui hädasti me neid sidemeid vajame ning sellest, et me ei saa neile selga keerata. Lisades juurde, et „Elotähti” kirjeldab seda, kuidas noorena oma rumalusest lõhkusime sidemeid, kuid nüüd oleme jõudnud arusaamani kui tähtsad ja vajalikud need põhiväärtused tegelikult on. 

Mille poolest on tantsu „Elotähti” muusika eriline?

Tantsu autori ja C-noorte segarühmade liigijuhi Maido Saare arvates on Mari Kalkuni laul „Sata-sata!“ väga ilus ja laulu tekst aitab tantsu sõnumit veel enam edasi anda.

Mari Kalkuni loodud lugu „Sata-sata!“ on sel laulu- ja tantsupeol küllaltki eriline, kuna see tuleb esitlusele nii laulupeol lastekoori repertuaaris kui tantsupeol noorte segarühmade tantsus „Elotähti“.

Kuidas sündis tants „Elotähti”?

Tants sündis tantsupeo pealavastaja Agne Kurrikoff-Herman nägemusest kasutada just Mari Kalkuni „Sata-Sata” muusikat C-noorte segarühmade repertuuari tantsus. Tantsu autori Saare sõnul oli pealavastajal muusika juba varem käes ja kuna pala teema sobib väga hästi kokku C-noorte segarühmade liigiga, siis andiski pealavastaja Saarele ülesande luua muusikale tants.

– Liisa Kaseorg