XIII noorte laulu- ja tantsupidu kutsub elurikkuse perepäevale

XIII noorte laulu- ja tantsupeo korraldajad koostöös Euroopa rohelise pealinna ning Eesti Tööõpetajate Seltsiga ootavad 15. aprillil Solarise keskusesse perepäevale lillekaste meisterdama. 

Perepäeval osalejad on oodatud lillekaste meisterdama Solarise keskuse terrassile, kus on olemas tööks vajalikud vahendid. Valminud kastidesse saavad perepäevalised külvata lilleseemneid, mis tulevikus pakuvad vajalikku elukeskkonda ja meekorje võimalusi putukatele ning annavad õisi laulupeopärgadesse punumiseks.

Solarise terrassil toimuva kogupereüritusega algab XIII noorte laulu- ja tantsupeo elurikkuse hoidmise projekt “Iga ruutmeeter loeb” Algatusega kutsutakse igaüht rajama ja hoidma oma kodu juures lapikest elurikkust. Selleks sobib suurepäraselt aianurgas välja valitud laiguke, kus niita vähem ja lasta kodumaistel lilledel õitseda ning putukatel toimetada. Kel maad rohkem, võib rajada kodumaistest liikidest terve lilleniidu, kust järgnevatel laulupeo-aastatel korjata pärjapunumiseks sobivad õied.

Kui oma maalappi pole, võib külvata lilli kastidesse, ka nii saab toetada tolmeldajate ja teiste putukate elujärge ning pakkuda õiteilu inimestele.

Looduskeskkonna hoidmisele ja väärtustamisele juhib tähelepanu ka selleaastase noortepeo juhtmõte „Püha on maa”, samuti on elurikkuse säilitamine ning rajamine nii üle-eestilise talgupäeva „Teeme ära” kui ka Tallinna Euroopa rohelise pealinna üks fookusteemasid.

15. aprillil kell 11.00 – 15.00 toimuval elurikkuse perepäeval juhendavad lillekastide meisterdamist tööõpetuse õpetajad Tõnu Tammar ja Märt Tammisaar. Elurikkuse päeval esinevad Tallinna Poistekoor, Tallinna huvikeskus „Kullo“ rahvatantsuansambel Sõleke ja INGER. 

Elurikkuse olulisusest ja igaühe võimalikust panusest jagab mõtteid Tartu Ülikooli elurikkuse ja ökoloogilise jätkusuutlikkuse nooremteadur Oliver Kalda. Loodusest fotograafi pilgu läbi räägib Sven Zacek. Meisterdajatele pakub magusaks vahepalaks laulu- ja tantsupeo jäätist XIII noorte laulu- ja tantsupeo suurtoetaja AS Balbiino.