1. juunil toimub laulu- ja tantsupeo ning heategevusfondi Minu Unistuste Päev korraldatav perepäev!

Lastekaitsepäeval, 1. juunil, toimub heategevusfondi Minu Unistuste päev ja noorte laulu- ja tantsupeo ühisel koostööl perepäev. Sel aastal on eelkõige fookuses Downi Sündroomiga pered. Minu Unistuste Päeva heategevusfondist räägib lähemalt fondis tegutsev vabatahtlik ja projektijuht Teele Kants.

Mis on ja kust sai alguse heategevusfond Minu Unistuste Päev?  

Heategevusfond Minu Unistuste Päev sai alguse 2011. aastal, kui sõbrannad Marianne Bruhn ja Helena Almqvist otsustasid asutada sihtasutuse eesmärgiga pakkuda emotsionaalset tuge raskelt või krooniliselt haigetele lastele, mis on oluline osa raviprotsessist. Fondi loomisest saadi inspiratsiooni Rootsi heategevusfondist MinStoraDag. 

Mida Minu Unistuste Päeva perepäevad endast kujutavad? 

Minu Unistuste Päeva raames korraldatakse aastas mitmeid suuri perepäevi, kus sarnase kogemusega lapsed ja nende vanemad saavad toetavas keskkonnas üheskoos lustida, kogemusi vahetada ning veeta kvaliteetselt aega oma lähedastega. Perepäevad on suurepärane võimalus pakkuda erilisi hetki ja elamusi võimalikult paljudele fondi sihtrühma lastele. Ka varasemalt on heategevusfond korraldanud tantsu- ja lauluteemalisi üritusi, kuid esmakordselt korraldatakse üritust ühes noorte laulu- ja tantsupeo meeskonnaga.  

Milline roll on laulul, tantsul ja muusikal Downi sündroomiga sündinud inimeste elus? 

„Laulmine, tantsimine ja muusika on tervikuna väga hea viis enese väljendamiseks. Downi sündroomiga lapsed on väga vahetud, ilma filtriteta, ning neil puudub valehäbi. Nad lihtsalt on, kogus oma eheduses, ning muusika, ühe teraapiavormina, aitab neil ennast lihtsamini väljendada.”

Kuidas aitab XIII noorte laulu- ja tantsupidu erivajadustega laste unistusi täita?

„Oleme väga tänulikud, et noorte laulu- ja tantsupeo valguses saame rääkida unistamisest ning unistuste täitumisest. Paljud lapsed üle Eesti on unistanud sellest hetkest, et laulda suure laulukaare all või näidata oma tantsuoskusi. Nad on teinud koos juhendajatega selleks suuri pingutusi, harjutanud kavasid, et jõuda peole esinema jõuda. Meil on hea meel, et koostöös noorte laulu- ja tantsupeo korraldajatega on meil võimalus pakkuda ehedat elamust ka fondi sihtrühma lastele. Erivajadustega laste ja noorte jaoks selliseid võimalusi napib, kuid sellest olenemata soovivad nad olla rohkem kaasatud ja ühiskonda integreeritud.” 

Heategevusfond Minu Unistuste Päev on teavitustööd tegemas ka noorte laulupeol, kus tutvustatakse fondi ning vastatakse huviliste küsimustele. Täpsem info ürituste ajakava kohta jõuab huvilisteni peatselt.

– Annabel Parts