Maikuuga lõpeb laulu- ja tantsupeo piletite soodusmüük

Laulu- ja tantsupidu on vaieldamatult erakordne sündmus ja traditsioon, mis on alati justkui seesama, kuid ometi arenev ja iga kord omanäoline. Näiteks nüüdsest on tantsupeol ka oma tuletorn ja Kalevi staadionile asetatakse suur ekraan, mis aitab veelgi paremini osa saada võluvatest tantsumustritest ja üllatustest. Ühtlasi tasub meeles pidada, et piletite soodusmüük kestab vaid maikuu lõpuni. Piletiostuga tuleks kiirustada eriti just tantsupeo puhul, sest sinna on kohti palju vähem kui laulupeole.

Laulu- ja tantsupidu on erakordne juba oma olemuse, mastaabi ja kvaliteedi tõttu. Mis aga tänavusele tantsupeole erakordsust lisab, on ühelt poolt uuendused tantsulaval ehk Kalevi staadionil ning tantsuetenduse tehniline ja loominguline teostus. „Üks suuremaid muudatusi, mis eneselgi südame põksuma paneb, on suur väljakuekraan, mis asetatakse endise nn kellatorni asemele kerkinud tuletorni külge,“ ütles XIII noorte tantsupeo pealavastaja Agne Kurrikoff-Herman. „Eriti annab see efekti neile, kes vaatavad lavastust esimestest ridadest ja külgmistest sektoritest, sest nii näevad nad vahetult kauneid rahvarõivaid ja emotsioone, ekraanilt aga otsekui linnulennult tantsijatest salapärasel viisil moodustuvaid mustreid.“

Teise suurema uuendusena on nüüdsest ka tantsupeol oma tuletorn, nii nagu lauluväljakulgi, kus tuli tantsupidu lõpuni saatma jääb. Uuendused hõlmavad ka tunneleid, mida on nüüd ühe asemel kaks ja erinevalt varasemast ka valgustatud. Muusikute lava, mis varem asus läänetribüünilt vaadatuna paremal, asub nüüd teisel pool, ja on varasemast märksa suurem.

„Etenduse sisus oleme panustanud maailma nägemisele läbi laste ja noorte silmade ning siiratele emotsioonidele, mis varieeruvad rikkalikult sõltuvalt lapse vanusest ja arenguetapist. Peategelaseks seekord ongi iga laps ja noor ise, mitte otsitud peategelane,“ ütles Kurrikoff-Herman. „Pidu on loodud sooviga oma unikaalsuses kandma lapselikku rõõmu ja headust, sest nagunii balansseerime murelikus maailmas.“ Kes aga võtavad tantsumustris mängida lapseliku kartmatuse, rõõmu ja emotsiooniga trips-traps-trulli ning kas selgub ka võitja, peab juba ise kohale vaatama tulema.

Laulupeo kunstiline juht Pärt Uusberg ütles laulupeost rääkides, et talle meenub Lennart Meri öeldu: laulupidu ei ole moeasi, vaid on südameasi. „Kellel laulupidu on südames, ei kõhkle, et tulla ja osa saada taaskordsest Eesti rahva kogunemisest laulukaare hõlma all. Laulupidu ei ole üks festival paljude teiste seas. Laulupidu kuulub olemuslikult kokku eestlaseks olemisega.“

XIII noorte laulu- ja tantsupeo piletimüük on edenenud kiiremini kui eelmise peo eel. Piletimüüja kinnitab, et aegsasti piletit ostes on hea vaatega kohtade valik suurem ja võimaldab vältida peopäeval pikas kassajärjekorras seismist. Igale tantsupeo etendusele on jäänud natuke alla 1000 pileti ja laulupeole on istekohtadega sektoritesse pileteid pakkuda veel ligikaudu 1500. Laulupeo üldalale on pileteid veel saadaval piisavalt.

Piletimüüja selgitab, et e-piletit ostes saab kaasa wallet-formaadis pileti, mille saab telefoni vastavasse rakendusse salvestada (Wallet või Pass2u). Pilet tuleks alla laadida ja välja otsida enne sündmusele saabumist, sest inimesed on end varustanud lisaks telefoniga ka muude nutiseadmetega, mis tähendab, et internetivõrk on hõivatud ning pileti alla laadimiseks ei pruugi tõesti võimalust olla. Pileti kaotamist ei pea kartma, kõik e-pileti ostjad saavad kaks päeva enne sündmuse algust meeldetuletuskirja, kus on kaasas ka pileti uuesti alla laadimise võimalus juhuks, kui pilet on kadunud.

Selle suve suursündmuse, XIII noorte laulu- ja tantsupeo „Püha on maa“ piletid on saadaval nii laulu- ja tantsupeo kodulehel aadressiga laulupidu.ee kui ka kõikides Piletilevi müügikanalites üle Eesti. Samuti on kõik oodatud rahvamuusikapeole, mis toimub laupäeval, 1. juulil Vabaduse väljakul – sinna on sissepääs kõigile prii.Vaata sündmuste kava Laulu- ja tantsupeo kodulehel.

– Karmen Kaukver