Solaris keskus võtab laulu- ja tantsupeolised avasüli vastu! 

Sel aastal on noorte laulu- ja tantsupidu juba mitmeid kordi Solaris keskusesse jõudnud, ning keskuse uksed jäävad lauljatele, tantsijatele ja pillimängijatele mitmete ürituste ja eripakkumiste näol lahkelt avatuks kogu peoperioodi vältel. Nii saavad käepaela omanikud, kui ka peonautijad restoranides keha kosutada, vahvatel üritustel osaleda või toredaid rahvuslikke meeneid soetada. Mida huvitavat juba toimunud on, ning millised on plaanid tulevikuks? 

Kuu aega tagasi toimus Solarise väliterrassil Elurikkuse päev, kus üheskoos sai meisterdada lillekaste, millesse hiljem sai külvatud rukkililli, et mesilinde, kui ka laulu- ja tantsulinde rõõmustada. Perepäeval lõid kaasa Lydia Rahula juhatusel Tallinna Poistekoor, Tallinna Huvikeskus Kullo tantsuansambli „Sõleke” tantsijad, loodusfotograaf Sven Zacek ja Inger. Tublidele asjatajatele pakkus laulu- ja tantsupeo suurtoetaja AS Balbiino ka laulu- ja tantsupeo jäätist, ning lillekastid kaunistavad Solarise terrassi suveni. 

Niisamuti vallutasid laulupeo viisid Solaris keskuse ka välkmassi näol, mille raames võtsid Tallinna XXI kooli noored Vocal Spiriti lauljad Lydia Rahula juhtimisel Mari Kalkuni „Sata-Sata” viisi üles. Solaris täitus taaskord laulupeo vaimuga, ning ostlejad olid nii mõnekski hetkeks viisist haaratud. 

6.aprillist oli keskuses üleval ka noorte laulupidusid kajastav fotonäitus „Laulupeotänav”, milles elustusid mälestused laulupidude ülevatest hetkedest aastatel 1962-2017. Iga stend kajastas üht toimunud pidu, ning pildi- ja tekstimaterjali oli päris esimesest noortepeost alates. Lisaks oli igal stendil QR-kood, mis võimaldas kuulata või vaadata ka heli- ja filmiklippe sellelt noortepeolt.

Solarise turundusjuhi Kristin Lepiksoni sõnul jätkub koostöö laulu- ja tantsupeoga kogu peoperioodi vältel. ‘’Jätkame jooksvalt veel koostöödega, näiteks 26. – 30. juuni on meie juures ERMi pop-up pood, lisaks oleme kokku kogunud maja pealt poodide pakkumisi laulu-ja tantsupeol osalejatele. Need on valdavalt soodustused erinevatele tootegruppidele, näiteks rahvusliku mustriga asjadele või eripakkumised meie restoranides käepaela omanikele,’’ sõnas ta, ning lisas, et varsti ehitakse Solarise uksed XIII noorte laulu- ja tantsupeo mustritega. 

Keskus ulatas oma abikäe ka parema ja rohelisema laulupeo toimimise tarvis. Järgmise nädala jooksul avatakse Solarise juures kraanid, millest on võimalik võtta puhast joogivett. Oma joogipudelit kasutades vähendame oluliselt ühekordsete pudelite kasutamise arvu. Kui iga laulu- ja tantsupeoline oma pudelit kasutab, astume ühiselt suure sammu rohelisema homse suunas.

– Annabel Parts