Tallinn pöörab Euroopa rohelise pealinna aastal eriliselt tähelepanu loodusele linnakontekstis – istutatakse puid, valmistatakse lillekaste ja kasvatatakse laulupeolilli 

Seoses Euroopa rohelise pealinna aastaga pöörab Tallinna linn eriliselt tähelepanu loodusele ja eriti just linnakontekstis. See haakub hästi ka XIII noorte laulu- ja tantsupeo teemaga „Püha on maa“, mille sügavam mõte on tõsta taas au sisse meie ammu unustatud kultuuripärand ning ühendada see tänasega. 

Kunagi ammu said suvised kooslaulmised ja -tantsimised alguse just pärandmaastikelt, mida täna on linnapildis kahjuks vähe säilinud. Võibolla suudame selle kunagi ajastule vastavas vormis taastada. Alustuseks on Tallinna linn otsustanud laulu- ja tantsupeo ning ka Euroopa rohelise pealinna aasta tähistamiseks istutada linnaruumi 150 uut puud, kokku 22 erinevasse kohta üle linna. Peo teemast lähtuvalt valiti laulupeopuudeks liigid, mida on Eestis läbi aegade pühaks või muud moodi oluliseks peetud: lepp, pärn, mänd, pihlakas, tamm, kuusk ja paju. 

Kohtadeks on valitud just laste ja noortega seotud paigad – mängu- ja spordiväljakud, kodu- ja koolihoovid, pargid, noortekeskused, kooliteed ääristav haljak jne. Puude istutamisest võtavad osa ka mitmed Tallinna laulu- ja tantsupeo kollektiivid, kes saavad puude juurde ka omanimelise sildi, mis jääb aastakümneteks rohelise pealinna ja laulupeo aastat meenutama.

Esimesed 73 puud istutati oma tulevasele kasvukohale 9. mail Euroopa Päeva raames ning ülejäänud puud jõuavad mulda 19. mail. 

Lisaks algatas Tallinn Euroopa rohelise pealinna raames koostöös Eesti Tööõpetajate Seltsi, Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu ning XIII noorte laulu- ja tantsupeo korraldusmeeskonnaga aasta alguses ettevõtmise „Iga ruutmeeter loeb“, millega seoses kutsuti kõiki lapsi ja noori kaasa lööma lillekastide valmistamises ja lillede ette kasvatamises, et suurendada elurikkust kooliõuel ja linnaruumis, sest suured muutused saavad alati alguse esimestest väikestest sammudest. 

Sellega seoses valmistavad 22 Tallinna üldhariduskooli koos õpetajate ja lastega laulu- ja tantsupeo ettevalmistusena kokku 70 lillekasti, milles kasvatavad üles ka kaunid lilled. Lillekastid viiakse juuni keskpaigas Kultuurikilomeetrile, et kõigil linlastel oleks võimalik laste valmistatud ja kasvatatud õitsvatest lillekastidest rõõmu tunda.