Rohesaadikud võeti lauluväljakul hästi vastu

Esimest korda kuulusid laulu- ja tantsupeo meeskonda rohesaadikud, kelle ülesandeks oli nõustada inimesi jäätmete liigiti kogumise ja pandinõude süsteemi küsimustes. Rohesaadikute koordinaator Krista Kupits kinnitas, et tööd on olnud palju, kuid tänu publiku heatahtlikkusele on kõik rohesaadikud olnud oma vahetuse lõpus rõõmsate nägudega.

Krista Kupitsa sõnul on rohesaadikute idee noortepeol ennast igati õigustanud. „Inimesed tahavad käituda loodushoidlikumalt ja kui neil on küsimuste tekkimise korral kohe käepärast hea nõuandja, siis on sellel kohe nähtavad tulemused,“ rõõmustas ta. „Meil oli peoala ilusti kaetud, iga prügijaama lähistel viibis rohesaadik ning jäätmete sorteerimise kvaliteet oli väga hea. Suur sadu muutis veidi pilti, ka meie inimesed pidid minema varju ja vahetama riideid,“ selgitas Krista Kupits.

Vihma vastu kaitsesid paljud end kilest vihmakeebiga, mida saju lõppedes sooviti ära visata. „Sellega tekkiski kõige enam segadust. Kõige õigem oleks visata kilekeep olmejäätmesse, kuid pole ka hullu, kui see satub pakendisse. Kuid näiteks biolaguneva jäätme kvaliteedi rikub vihmakile ära,“ rääkis koordinaator, „seega selgitustööd jagus.“

Ka pandinõude süsteem vajas abistamist. „Noad-kahvlid-lusikad taheti prügisse visata, meie rohesaadikud siis selgitasid, et ka need tuleks pandinõude tagastustelki viia. Ja oli ka inimesi, kes ei teadnud, et pandiraha saab tagasi. Kõik meie rohesaadikud teadsid lähimat tagastustelki ja oskasid inimesi suunata. Üldse võin koordinaatorina kinnitada, et kõik rohesaadikud tundsid oma töölõiku hästi, oskasid vastata küsimustele ning mis peaasi – oli aru saada, et loodushoid on neile endale väga südamelähedane teema.“
Krista Kupits lisas, et inimesed olid igasuguse abi ja juhatuse eest väga tänulikud ning rohesaadikud said sooja vastuvõtu osaliseks. „Kõik nad lõpetasid oma vahetuse rõõmsa näoga ning põhjust rõõmustada on meil kõigil – pärast pidu jääb meist maha puhtam lauluväljak ning hoitum loodus.“