XIII noorte laulupeol pälvis noorte puhkpilliorkestri dirigendi preemia pikaaegne dirigent ja muusikaõpetaja Ilmar Tõnisson

Noorte laulupeol, 2. juulil anti esimest korda välja noorte puhkpilliorkestri dirigendi preemia, mille laureaat on dirigent ja muusikaelu edendaja Ilmar Tõnisson. „Eesti Puhkpillimuusika Ühing annab preemia üle ühekordselt, järgmine kord märgitakse preemiaga ilmselt kellegi teise sünniaastapäeva,“ selgitas ühingu vastutav sekretär Valdo Rüütelmaa.

„Valituks osutus Tõnisson oma pikaaegsete teenete, Eesti Noorte Puhkpilliorkestri kokkukutsumise, väga pika pedagoogikarjääri ning orkestrijuhi ja organisaatori töö eest,“ selgitas Rüütelmaa.

Pärnumaal sündinud Ilmar Tõnisson on dirigent, muusikaõpetaja, muusika- ja hariduselu korraldaja ning klarnetist. 2020. aastal tähistas mees oma 85. eluaasta juubelit. Tõnisson asutas 1972. aastal Eesti Noorte Puhkpilliorkestri, mida ta juhatas peadirigendina 21 aastat.

Lisaks on ta üks Pärnu Humanitaargümnaasiumi muusikaosakonna asutajaid ja eestvedajaid ning Pärnu muusikafestivali rajaja. Instrumendiõpetajana on Tõnisson erinevates muusikakoolides õpetanud flööti, klarnetit, saksofoni, plokkflööti ja orkestri dirigeerimist. Noorte puhkpilliorkestri dirigendi preemia laureaat on olnud seotud ka laulupidudega – ta oli 1993. aastal toimunud VII koolinoorte laulupeo puhkpilliorkestrite dirigent.

Auhinna andis laulupeol üle ühingu esindaja Kaido Kivi pärast puhkpilliorkestri esitust „Majakene mere ääres“.

Kokku esitati preemiale kaheksa nominenti.