Homme vallutab Tallinna kesklinna tänavad XIII noorte laulu- ja tantsupeo rongkäik 

XIII noorte laulu- ja tantsupeo „Püha on maa“ rongkäigus osaleb pühapäeval 33 450 laulu- ja tantsupeolist. Rongkäik saab alguse kell 9.30 ning liikumisteekonna pikkus on umbes viis kilomeetrit. Kõnnitakse marsruudil Vabaduse väljak – Pärnu maantee – Narva maantee – Pirita tee – Tallinna Lauluväljak.

Rongkäigus kõnnib esimesena rongkäigu pea koos väliskollektiividega. Rongkäigu peale järgnevad maakonnad ning viimasena saabub rongkäiguga lauluväljakule Tallinna linn.

Seekordse rongkäigu korraldusjuhi Ivar Kaldami sõnul ollakse rongkäiguks valmis. „Täna pärastlõunasel koosolekul saavad veel viimased detailid paika,“ lisas Kaldam.

Seoses homse rongkäigu ja selle ettevalmistustega muudetakse liikluskorraldust ja sõidukite parkimise korda juba alates tänasest, 1. juuli õhtust kuni 2. juuli õhtuni rongkäigu rivistumise aladel Tõnismäel, Hariduse, Wismari, Toompea, Roosikrantsi tänavatel, Toompuiesteel ning Pärnu maanteel.

Rongkäigu läbiviimiseks muutub liikluskorraldus ka tänavatel, mis jäävad Kassisaba asumi Koidu, Luise ja Endla tänavatest linna poole, läbi Kaarli puiestee, Vabaduse väljaku ja Narva maantee kuni lauluväljaku Mere väravani. Rohkem infot liikluskorralduse muutuste kohta on võimalik leida Tallinna linna kodulehelt aadressil https://www.tallinn.ee/et/laulu-tantsupidu-transport#piirkonnad.

Rongkäigu vaatajatel palume hoida liikumistee vaba ning autojuhtidel muutustega arvestada – ainuüksi üks viivitus teekonnal mõjutab kogu rongkäigu saba. Mida ühtlasemalt pealtvaatajad paiknevad, seda parem on rongkäiku jälgida ja turvalisem ka liikuda.