Homme toimub XIII noorte laulupidu

Homme, 2. juulil algusega kell 14.00 toimub Tallinna Lauluväljakul XIII noorte laulupeo kontsert „Püha on maa“. Kaare all astub üles 778 kollektiivi ja 23 139 koorilauljat ning orkestranti. Koore ja orkestreid juhendas teekonnal laulupeole 657 dirigenti. Avaühendkooris laulavad koos 362 koori ning 11 900 lauljat ning lõpuühendkooris 326 koori ja 10 700 lauljat.

XIII noorte laulupeo kunstiline juht on Pärt Uusberg. Peo juhtmõte on „Püha on maa“ ning Uusberg lähtus juhtmõtte ideekavandi loomisel Hando Runneli luuletusest „Valgust!“.

Uusberg ise on juhtmõtet kirjeldanud järgmiselt: „Arvan, et noori on võimalik näha mitut moodi; mina tahaksin neid näha – vähemasti laulupeo kontekstis – kui puhtaid, rikkumata, tundlikke hingi, kes peegeldavad oma hinge kui ka meie maa põhjamaiselt karget ilu läbi muusika. Minu ideekavandi nimeks oli „Püha on maa“ ning see lähtus Hando Runneli luuletusest „Valgust!“, mis minu jaoks võtab kuidagi kõige paremini kokku minu taju ja nägemuse tulevasest noorte laulupeost,“ kirjeldas Uusberg.

Tallinna Lauluväljakul avatakse Oru ja Mäe värav enne kontserdi algust publikule kell 10.30, kui väljakule jõuab rongkäik. Mere väravad avatakse publikule kell 14.00, kui rongkäik on lõppenud.

Lisaks peo kunstilisele juhile Uusbergile kuuluvad XIII noorte laulupeo kunstilisse toimkonda kaheksa liigijuhti:

Mudilaskoorid – liigijuht Maret Poll

Lastekoorid – liigijuht Ave Sopp

Poistekoorid – liigijuht Kuldar Schüts

Neidudekoorid – liigijuht Aarne Saluveer

Noormeestekoorid – liigijuht Kuno Kerge

Segakoorid – liigijuht Valter Soosalu

Puhkpilliorkestrid – liigijuht Riivo Jõgi

Sümfooniaorkestrid – liigijuht Jüri-Ruut Kangur

XIII noorte laulupeo muusikatoimetaja on Kersti Seitam ning lavastaja Uku Uusberg. Laulupeo kontsert lõpeb orienteeruvalt kell 21.00.