Noorte laulu- ja tantsupidu läheb digitaalseks: kava ja ala plaanid leiab nüüd laulu- ja tantsupeo Teataja digiformaadist

Tänavune laulu- ja tantsupidu tuleb jätkusuutlikum kui kunagi varem. Taaskasutatavate nõude kasutamisele lisaks pääsevad peolised esmakordselt kõikidele laulu- ja tantsupeo materjalidele ligi ka digitaalselt. Digiformaadis info leiab laulu- ja tantsupeo Teatajast, mis on üleval Elisa Raamatu äpis.

Laulu- ja tantsupeo kava, laulusõnad, tantsumustrid ja palju muud olulist on külastajatele kättesaadavad mugavamal ja keskkonnasõbralikumal viisil kui kunagi varem. „Meil on hea meel teha koostööd Elisaga, et tuua laulupeo programm inimesteni jätkusuutlikumalt. Laulupeo digiversioon on tark täiendus paberkavale, mida saab osta peoplatsidelt,“ sõnas laulu- ja tantsupeo Teataja eest vastutav Janari Lage.  

„Uudsel digitaalsel viisil info toomine peolisteni on keskkonnasõbralikum ning seeläbi aitame edendada jätkusuutlikkust,“ ütles Elisa erakliendiüksuse juht Mailiis Ploomann. „Elisa suunaks on edendada ja hoida Eesti kultuuri ning teeme seda pakkudes klientidele eestikeelseid sarju ja kirjandust ning seetõttu mõistame ka kultuuripärandi säilitamise tähtsust. Laulupeol on meie kultuuris oluline koht ja on tähtis, et ka läbi selle armastatud sündmuse astume sammu edasi jätkusuutlikumasse tulevikku.“  

Noorte laulu- ja tantsupidu tutvustavas trükises on ametlik laulu- ja tantsupeo üksikasjalik kava koos peol esitatavate populaarsemate laulude sõnade, tantsude mustrite ning osalejate nimekirjadega. Trükise peamine sihtrühm on pealtvaatajad-külalised, kes leiavad sellest eelkõige infot peo ajakava kohta. Lisaks pealtvaatajatele pakub laulu- ja tantsupeo Teataja palju lugemist ka peolistele. Selles on toredad artiklid peo tegijate kohta, samuti lõbusaid lugusid lauljatest-tantsijatest endast.Digitaalne formaat Teatajast on saadaval Elisa Raamatu äpis, mida saab nii Apple App Store’ist kui ka Google Playst tasuta alla laadida. Laulupeo külastajad pääsevad digitaalse Teataja juurde, külastades äppi ja otsides laulu- ja tantsupeo kava. Täpsemat infot festivali ja digiprogrammi kohta leiab festivali kodulehelt.