Pandinõude süsteem toimib ka laulupeo proovides tõrgeteta

Laulupeo proovide ajal töötab Tallinna Lauluväljakul kolm pandinõude tagastustelki, kuhu saab viia kaubandusalalt ostetud toidu nõud ning söögiriistad. Homme, laulupeopäeval on telke töös korraga 11.

Eesti Pandipakendi tagastustelkide juurde näitavad rohelised viidad ja pandinõude telgis töötav Karin kinnitas, et neid leitakse kenasti üles. „Siinsamas, paarkümmend meetrit edasi, on sooja sööki pakkuvad toitlustajad ja näeme siit hästi, kuidas inimesed pärast kehakinnitamist kohe suuna meie telgi poole võtavad.“ 

Karin lisas, et noored on väga tublid ja seni on sujunud pandinõude tagastussüteem tõrgeteta. „Lapsed hoiavad ka ise väga silma peal, et korduskasutatavad nõud ei satuks prügikasti, vaid hoopis pandinõude tagastustelki,“ viitas Karin, et 2-eurone pandiraha on piisavalt hea motivaator.

Ehkki Karin on ametis just lauluväljaku tagastustelgis, käis ta eile Kalevi staadionil tantsupidu vaatamas ja uuris, kuidas seal pandinõude tagastusega läinud on. „Super hästi! Lapsed ja noored on lihtsalt nii tublid,“ ütles ta nähtut-kuuldut kokku võttes.
Homme lisandub lauluväljakule esinejate kõrvale veel kuni 60 000 pealtvaatajat. „Küll me hakkama saame,“ lubas Karin, kel on varasem kogemus nii klienditeeninduses kui koolitoitlustuses. „Peaasi – tuleb jääda rahulikuks, sest siis on liigutused tegelikult kiiremad ning me jõuame efektiivsemalt oma tööd teha.“