Täna jõudsid ka mudilaskoorid lauluväljakule

„See on väga tore, et saame nii paljude lastega laulda ilusaid laule,“ ütles mudilaskoori laulja Ellen. Rääkisime mudilastega sellest, millised on nende muljed peale esimest proovi ja mis neile laulupeol enim meeldib. Lisaks meenutasime veel mudilaskooride liigijuhi Maret Polliga laste emotsioone kevadistes proovides.

Täna alustasid lauluväljakul proove ka väikesed mudilased, kellest suur osa laulsid täiesti esimest korda laulukaare all. Mudilaskooride liigijuhi Maret Polli sõnul on lapsed väga pikalt laulupidu oodanud. „Lapsed rääkisid juba kevade alguses toimunud proovides, et nad ootavad põnevusega koos teistega suure kaare all laulmist,“ ütles ta. 

Teistel kooridel toimusid proovid juba eile, kuid mudilased pidid veel enda esinemiskorda ootama. Maret Poll rääkis, et mudilastel olid proovid täna seetõttu, et nad ei peaks päev varem lauluväljakule kohale tulema – et nad saaksid teha proovi samal päeval, mil toimub laulupeo läbimäng. „Nad on pisikesed ja on oluline, et graafik oleks nende jaoks võimalikult mugav,“ rääkis mudilaskooride liigijuht.

Mudilaskooride liigijuhi Maret Polli sõnul on mudilased oma laulupeoks valmis. „Laulud on neil kenasti selgeks õpitud, kõik sõnad on peas – mudilased ei tule noodiga laulukaare alla,“ ütles Poll. Ta lisas, et suur osa ei ole nii suure kooriga kunagi koos laulnud, rääkimata tohutult suure publiku ees laulmisest. „Esialgu võib see nende jaoks tunduda harjumatu, kuid siiski äärmiselt põnev,“ rääkis Poll.

Väikesed mudilased ütlesid kui ühest suust, et nad ootavad väga homset, et saaks esimest korda nii suure publiku ees laulda. 10-aastane Saara ütles, et koos teistega kaare all laulmine on väga eriline tunne. „Meie esimene proov läks väga hästi ja ma ootan väga homset pidu,“ rääkis Saara.

9-aastane Ellen rääkis, et talle meeldib noorte laulupeo juures kõige rohkem see, et peaaegu kõik mudilaskoorid üle Eesti on kokku tulnud. „See on väga tore, et saame nii paljude lastega laulda ilusaid laule,“ ütles ta. Ellen ütles, et kõige südamelähedasem laul tema jaoks on „Rõõm on täitnud maa”. „Sellel laulul on väga ilusad sõnad ja kaunis meloodia,“ lisas Ellen.

8-aastane Jessica Tartumaalt rääkis, et temale meeldib laulupeo juures kõige rohkem tuletorn. „Siis kui homme tuli tuuakse, on seda nii lahe vaadata,“ ütles ta. Jessica sõnul on tema lemmiklaul „Sokk ja kummik“. „Mulle väga meeldib aeglane koht selles laulus, sest siis me laulame vaikselt ja see tekitab sooja tunde,“ rääkis Jessica. 

Laste sõnul meeldib neile proovide vahel minna jäätist ostma ning uudistada, mida kõike lauluväljakul müüakse. „Siin telkides müüakse nii toredaid ja põnevaid asju. Tahaksin kõike endale osta,“ rääkis 9-aastane Lisandra.