Täna toimus XIII noorte laulupeo välisorkestrite kontsert

Täna toimus Tallinna Ülikooli aulas XIII noorte laulupeo välisorkestrite kontsert. Kontserdil esinesid Soome sümfoniettorkester ja Läti kammerorkester, lisaks mängisid kontserdil eesti muusikat Tallinna Muusikakooli sümfooniaorkester.

Külaliskontserdil esinesid Oulu Madetoja Muusikakeskkooli sümfoniettorkester (Soome) ja Läti J. Mediņši nimeline Riia 1. Muusikakooli kammerorkester Armonico (Läti). Soome sümfoniettorkestrit dirigeeris Jaakko Jauhiainen ja Läti kammerorkestrit juhatas Normunds Dreģis.

Noorte laulupeo sümfooniaorkestrite liigijuht Jüri-Ruut Kangur ütles, et kontserdi eesmärk oli tutvustada välismaa muusikat. „Eesti inimesed ei ole eriti kursis meie naabrite muusikaga – kontserdil ongi väga hea võimalus nende muusikaga tutvuda,“ rääkis ta.

Jüri-Ruut Kanguri sõnul oli repertuaar mitmekesine, orkestrid esitasid peamiselt igaüks enda maa muusikat. „Kavas on nii Läti kui Soome heliloojate looming, kuid kuuleb ka klassikalisi maailmakuulsaid lugusid,“ ütles ta. Kontserdi kavas olid Vivaldi, Mozarti, Fauré’i, Griegi, Mascagni, Monti, Sibeliuse, Järnefelti, Tikanmäki, Balodise ja Mediņši teosed.
Sümfooniaorkestrite liigijuhi sõnul oli nii Soome sümfooniaorkestris kui Läti kammerorkestris üle 20 mängija. Lisaks olid laval nii viiuli- kui klaverisolistid. Kontserdi finaalis esitas 90-liikmeline ühendorkester ka kahte teost laulupeo sümfooniaorkestrite kavast. Kontserdil mängis ühendorkester Harri Otsa „Eesti tants“, mida dirigeeris Ingrid Roose ning Rasmus Puuri „Tuuline Eleegia“, mida juhatas Imre Rohuväli.