Noortepeo jaoks ehiti Tallinna puud värvikirevate paeltega

XIII noorte laulu- ja tantsupeo „Püha on maa“ korraldajad kutsusid maikuus koostöös Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu ning Käsitööõpetajate Seltsi AITAga üles kõiki taaskasutatavatest materjalidest paelu punuma, et ehtendega noortepeo ajaks Tallinnas rongkäigu teele jäävad puud. Nüüd oli aeg puudele pidurüüd selga panna. 

Koos Käsitöö Liidu liikmete ja Kadrioru Pargi tiimiga ehiti täna 13 puud, mis jäävad Kaarli puiesteelt kuni Mere väravateni. Värvikirevate puudega pöörame tähelepanu loodusele ja elurikkusele, mis meid ümbritseb.

Käsitöö Liidu juhatuse esinaine Liina Veskimägi-Iliste: „Paeltega pärjatud puude projekt on olnud edukas. Paelu sai punuda kodus, kokkusaamistel ja koolis käsitöötundides. Paljud koolid üle Eesti on osalenud ja saatnud suure koguse paelasid. Kokku on punutud umbes 3000 paela.” 

Eesti Laulu ja Tantsupeo SA teabejuht Sten Weidebaum: „Paelte punumise töötoa idee sai alguse soovist pakkuda kaasalöömisrõõmu ka neile lastele-noortele, kes laulmise ning tantsimisega ei tegele. See on tegelikult juba päris pikk traditsioon, et noorte laulu- ja tantsupidude toimumisaastatel käsitöö- ja kunstihuvilised noored peo ettevalmistustes kaasa löövad. Lisaks paelte punumisele oleme sel korral koostöös Euroopa rohelise pealinnaga kutsunud õpilasi ehitama lillekaste ja koostöös talgupäevaga „Teeme ära!” rajama oma kooli ümbrusse elurikkuse kaitseks niitusid, kust edaspidi võrsuvad laulupeopärgade lilled,” tõi Weidebaum näiteid.

Noortepeo ajaks meisterdatud paelad kinnitati puudele spetsiaalse konstruktsiooni abiga, mis ei kahjusta puid ning mida on lihtne kinnitada ja hiljem eemaldada. Paelad võetakse puudelt maha kohe peale pidu 4. juulil. Paelasid on võimalik näha Eesti käsitöö suurpeol Mardilaadal, kus nendest samadest paeltest on tehtud mitmeid installatsioone.