Tallinn loob laulu- ja tantsupeolistele kokkusaamiseks muusikalinna noortelava

Tänavuse noorte laulu- ja tantsupeo raames kerkib Harju tänava haljasalale UNESCO muusikalinna noortelava, kus esinevad nii armastatud Eesti artistid, uued tõusvad tähed kui ka laulu- ja tantsupeo rühmad.

Tallinna abilinnapea Kaarel Oja sõnul on Harjumäele loodava muusikalinna noortelava eesmärk pakkuda laulu- ja tantsupeol osalejatele mõnusat kokkusaamise paika, kus peomeeleolu kestaks ka proovide ja etenduste vahelisel ajal. „Tallinn võõrustab peonädalal enam kui 30 000 esinejat ning meie soov on, et lisaks tantsupeo etendustele ja laulupeo kontserdile oleks terve nädal osalejatele igati meeldejääv. Laulu- ja tantsupeod toovad endaga alati kaasa toredaid isetekkelisi kontserte ja ülesastumisi ning sel korral otsustasime luua Tallinna kesklinnas paiga, mis seda kõike veel rohkem tagant tõukaks. Loomulikult on kõigest sellest osa saama oodatud ka need, kes peonädalal külastajatena osalevad,“ lisas Oja.

29. juunist kuni 1. juulini toimuva noortelava programmis astuvad lisaks armastatud Eesti artistidele üles ka erinevad laulu- ja tantsurühmad, noortebändid ja DJ-d. Esimesel õhtul esineb teiste seas laulu- ja tantsupeost inspireeritud etendusega mustkunstnik Meelis Kubo, muusikalisi elamusi pakuvad auhinnatud kandleduo Paulina & Miia, Kuuba ja Eesti muusikutest koosnev La Luna ning teised.

Reedel, 30. juuni õhtul võtab laulu üles regilaulja Meelika Hainsoo ja akustilise kontserdi annab INGER. Laupäeval, 1. juulil alustab muusikaprogrammiga ligi 50-liikmeline TÜ Akadeemiline Puhkpilliorkester Popsid ning lõpetab ansambel Antsud. Lisaks on laupäeva fookus tantsudel, kus kogu auditooriumit haarava rahvatantsuõpetuse koos ühistantsimisega viib läbi Tallinna Tantsuakadeemia looja ning juht Märt Agu. Kogu kava saab vaadata SIIT.

2022. aastast kannab Tallinn UNESCO muusikalinna tiitlit, mis avas juurdepääsu rahvusvahelisele kultuurialasele koostöövõrgustikule. See aitab luua uusi võimalusi, kultuurisidemeid ja rahastusvõimalusi nii loojate, esitajate kui korraldajate jaoks. See loob võimalusi nii olemasolevate Tallinna muusikaelu suursündmuste kasvuks ja programmi arendamiseks kui uute korraldajate ning sündmuste lisandumiseks muusikaskeenele.