Tantsijad on jõudnud Tallinnasse ja kauaoodatud tantsupeo proovid võivad lõpuks alata! 

Täna hommikul jõudsid noortepeo tantsijad üle Eesti lõpuks Tallinnasse, et üheskoos valmistuda XIII noorte tantsupeo „Sillad“ etenduseks. Ühes saatjatega on tantsijad majutatud 19 kooli üle Tallinna. Kokku majutatakse XIII noorte laulu- ja tantsupeo raames rohkem kui 20 000 lauljat ja tantsijat 47 koolis. Tantsijate seas on ka kaks väliskollektiivi: 3.–4. klasside segarühm Riia Eesti koolist ning pererühm Euroviisud Belgiast. 

Peo ettevalmistamises toob iga päev enesega uued tuuled. Kui eile märgistati alles agaralt tantsuväljakuid, siis täna on platsil juba tantsijad. Esimesena jõudsid Kalevi staadionile 1.–2. klasside tublide tantsijad ja pererühmad, kes liigijuhtide Liina Eero ja Mall Pauluse valvsa pilgu all juba alates kella 10-st tantsuproove teevad. Proovide tarvis on tantsijate valduses kokku 7 harjutusväljakut. Harjutusväljakutel käib töö igapäevaselt, kuniks kõik neljapäeval Kalevi staadionile koonduvad.

Nagu ikka on laulu- ja tantsupeo nädal täidetud mitmete proovide, jäätise ja legendaarse laulupeosupiga. Kui toitlustus on noortele organiseeritud – nii väljakutel kui majutuspaikades –  panevad korraldajad lastele aga südamele, et treeningutesse võetaks kaasa oma joogipudel, mida siis päeva jooksul väljakutel joogiveega täita saab. 

Kuna harjutusväljakud ja majutuspaigad on mööda Tallinnat laiali, on peolistele käepaela alusel tagatud ka tasuta ühistranspordi kasutamine. Niisamuti on osalejatel Tallinna siseselt võimalik tasuta Elroni ronge kasutada. 

Laulupeo liikluskorralduse juht Janno Pilt paneb kõigile peolistele südamele, et kuna liiklus on Tallinnas palju intensiivsem ja kiirem, kohati ka ümberkorralduste tõttu häiritud, on lastel tarvis olla ettevaatlik. Bussi- ja autojuhtidel soovitab Pilt end liikluskorraldusega kursis hoida. Kõige operatiivsemalt saab infot liikluse ümberkorralduste kohta hankida Tallinna linna kodulehelt aadressiga: https://www.tallinn.ee/et/laulupidu

Parkimise ja peoaegsete ümberkorralduste kohta saab infot ka Ühisteenuste lehelt aadressiga https://www.parkimine.ee/laulu-ja-tantsupidu/

Laulu- ja tantsupeo korraldusliku info leiab kodulehelt https://2023.laulupidu.ee.

XIII noorte laulu- ja tantsupidu toimub 30. juunist 2. juulini Tallinnas. Tantsupeo etendus „Sillad“ 30. juunil ja 1. juulil, rahvamuusikapidu „Päriselt“ 1. juulil. Rongkäik ja laulupidu „Püha on maa“ toimub 2. juulil. XIII noorte laulupeo kunstiline juht on Pärt Uusberg ning XIII noorte tantsupeo pealavastaja Agne Kurrikoff-Herman. Rahvamuusikapeo üldjuht on Juhan Uppin.