Tantsupeo proovid on täies hoos – Kalevi staadionil valitseb rõõmus ootusärevus 

Hommikul vara alustasid pea 8500 tantsijat tantsupeo „Sillad“ proovidega. Nii Kalevi staadionil kui ka harjutusväljakutel on töö täies hoos, ning noored lausa pakatavad tuleva peo eel entusiasmist. 

Proovid algasid täna kell 10.00, kui 1.–2. klasside segarühmade tantsijad ja pererühmad alustasid oma repertuaari harjutamisega. 1.–2. klasside liigijuht Liina Eero sõnul läksid proovid täpselt nii hästi, nagu minema pidid – kuidas muud moodi nad saanukski minna. „Kõik, mis teha plaanisime, saime tehtud ja väga hästi! Niisamuti saime mõtteainet ka homseks. Nüüd lõpetasime proovid, lähme koju puhkama ja homme alustame uue hooga!“

Tantsuväljakute juhi Theo Kehlmanni sõnul kulges tantsuväljakutele sisseelamine väga hästi. „Hästi suur rõõm on rõõmsaid inimesi näha, ennekõike kõige pisemaid, kellega päev algas. Nemad tantsivad südamest ja see teeb ka vaatajate südame soojaks,“ sõnas ta. Ka harjutusväljakutel läks tantsuväljakute korraldusjuhi sõnul kõik muretult. „Kuigi kõik on täna muretult läinud, tahaksin ikkagi kõiki kannatlikkuse eest tänada – vahepeal tuleb ikka ootamist ette, aga tantsijate tuju on seejuures hea ja meeleolu veel parem.“

Meeleolu staadionil oli tõepoolest rõõmus ja täis pealehakkamist – noored olid elevil. Kuigi mõned kurtsid palava ilma üle, oli kõigil kaasas oma veepudel, mida kraanide juures täitmas käidi. Kõhud söödi täis seljankat, magustoiduks haarati kaasa kohuke ja nagu kord ja kohus soetati head ja paremat ka müügilettidest. Pandipakendi süsteem noortes tülpimust ei tekitanud, niisamuti olid naiskodukaitsjad, kes suppi jagasid, positiivselt meelestatud. „Kuniks nõusid jätkub, ei ole meie jaoks mitte midagi muutunud,“ sõnasid nad.

XIII noorte tantsupeol „Sillad“ tantsib ligi 560 kollektiivi, kuhu kuulub kokku 8391 tantsijat ja võimlejat, kes kõik kohtuvad väljakul ka finaaltantsu ajal. Tantsijate seas on ka kaks väliskollektiivi: 3.–4. klasside segarühm Riia Eesti koolist ning pererühm Euroviisud Belgiast.

Huvitavaid fakte tantsupeo kohta: 

  • Tantsupeo noorim osaleja: 5-aastane Liisi
  • Tantsupeo vanim osaleja: 68-aastane Aire
  • Tantsupeo keskmine osaleja vanus: 13
  • Tantsupeol kõige levinum poisi nimi: Rasmus
  • Tantsupeol kõige levinum tüdruku nimi: Laura
  • Tantsupeo väikseim kollektiiv: 4 liiget (Viimsi Kool 1. klasside rühm)
  • Tantsupeo suurim kollektiiv: 32 liiget (Eesti Tantsuagentuuri tantsuansambli LEE lasterühm)

Tantsupeol on 2 väliskollektiivi: Euroviisud ja Riia Eesti kool