Koolimajades alustati XIII noorte laulu- ja tantsupeol osalejate toitlustamisega

Alates eilsest lõunast pakutakse Tallinnasse saabunud laulu- ja tantsupeo osalejatele toitlustust ka öömaja pakkuvates koolimajades. Peolistele võimaldatakse koolides hommiku- ja õhtusööki, mõnel päeval ka lõunat.

Koolides ja väljakutel toitlustuse eest vastutav Marin Terep ütles, et toitlustus algas eile kella 11 paiku ja viimase söögikorra saavad peolised pühapäeva hommikul.

„Söögikorrad on päeviti erinevad, valdavalt toimub koolimajades toitlustus hommikul ja õhtul, sest lõunat süüakse kas tantsu- või lauluväljakul. Kuid mõnel päeval organiseerime lõunasöögi ka koolis, näiteks andsime lõunasööki eile ja anname ka 1. juulil,“ selgitas Terep.

Koolides organiseerivad toitlustust samad firmad, kes kooliaasta seeski koolides õpilastele lõunasöögi tagavad. Seetõttu erineb toitlustus kooliti sõltuvalt toitlustusfirmast.

„Ühtset menüüd koolides kõikidele noortepeo osalistele pole, sest iga kooli menüü erineb lähtuvalt toitlustusfirmast,“ ütles Terep, „tavaliselt pakutakse hommikul noortele putru, võileibu ja õhtuks saavad nad korraliku prae ja midagi juua.“

Lisaks annetas XIII noorte laulu- ja tantsupeo suurtoetaja Orkla mahlasid, smuutisid ja batoone, mida antakse pikematel proovi- ja peopäevadel tantsijatele ja lauljatele kaasa, et energiat jätkuks.

Tallinnas mahutab laulu- ja tantsupeo ajaks kaugemalt tulnud peolisi 47 erinevat koolimaja.

Vaata lähemalt toitumisalast teavet siit.