Tallinnas liiklemiseks planeeri teekond aegsasti ja varu kohalejõudmiseks lisaaega

Tänaseks on Tallinnasse saabunud tuhanded tantsupeolised ning lähipäevil lisanduvad veel kümned tuhanded lauljad, muusikud ja peokülalised. Peopaikade läheduses muutub liikluskorraldus sõltuvalt päevast ja kellaajast märkimisväärselt. Peotuju hoidmiseks planeeri aegsasti Tallinnas liiklemiseks teekond ja varu kohalejõudmiseks rohkem aega.

XIII noorte laulu- ja tantsupeo „Püha on maa“ tõttu kasvab liikluskoormus, eriti Tallinna kesklinnas, märkimisväärselt ja sellega kaasnevad muudatused pealinna liikluskorralduses ja ühistranspordis – seda nii autoga, rattaga kui ka ühistranspordiga liiklejaile. Kõik liiklejad, ka jalakäijad, peavad varuma pärale jõudmiseks tavapärasest rohkem aega. Täpsemad muudatused liikluskorralduses sõltuvad päevast, kellaajast ja kohast, kuid peamiselt puudutavad need Kalevi staadioni ja lauluväljaku ümbrust ning laulu- ja tantsupeo rongkäigu marsruuti.

Kuna tegu on noortepeoga, kuhu saabuvad esinejad ka kaugemalt, tuleb arvestada, et paljud neist ei liigu Tallinnas igapäevaselt. Liigeldes tuleb olla äärmiselt tähelepanelik nii kohalikel kui ka külalistel.

Peopaikade vahetusse lähedusse autoga ei pääse ja parkimisolud on väga piiratud. Auto asemel tuleks kasutada muid liikumisvõimalusi. Ühistranspordiga sõitmine on reedest pühapäevani kõigile tasuta, et vajadus sõiduautode järele oleks võimalikult väike. Enne suurpidu on sõit tasuta laulu- ja tantsupeo käepaela alusel ning samuti saab käepaela ettenäitamisel tasuta liigelda ka Elroni rongides Tallinna piires peo lõpuni.

Laulu- ja tantsupeo ajal on ühistranspordi sõidugraafikuid tihendatud ning lisatud on eriliine. Näiteks pannakse lisaks paljude bussi-, trolli- ja trammiliinide graafikute tihendamisele käima peopaiga ja Teatri väljaku vahele lisabussiliinid 80 ja 81, mis väljuvad iga viie minuti tagant. Kuigi rongkäik ja laulupidu toimuvad pühapäeval, sõidavad paljud liinid esmaspäevase graafiku alusel või veelgi tihedamalt. Ainuüksi laulupeo lõppedes ootab peokülalisi Poska tänaval üle 50 trammi, mis väljuvad kesklinna suunas paariminutiliste vahedega.

Soovitame sõita ühistranspordiga, kuid tuleb tähele panna, et trammiliinid nr 1, 3 ja 6 ei sõida rongkäigu tõttu 2. juulil kella 7-st kuni 14-ni ning pühapäeval kella 7-st on suletud Viru bussiterminal.

Üks paremaid võimalusi peopaika saabumiseks on jalgratas, aga peoalale ei saa jalgratast ega ka elektritõukeratast võtta, see tuleb jätta lukustatuna mõnda lähedal asuvasse rattaparklasse. Ka renditõukerataste parkimisvõimalused on lauluväljaku läheduses piiratud.

Noorte laulu- ja tantsupeo liiklusinfo on koondatud Tallinna linna kodulehele tallinn.ee/et/laulupidu.

Vaata liiklemise ja parkimise infot ka Ühisteenuste kodulehelt https://www.parkimine.ee/laulu-ja-tantsupidu/.

Joonised peonädala liikluskorralduse kohta leiab siit: https://www.parkimine.ee/laulu-ja-tantsupidu.