Elu täpil ehk millised on tantsijate senised muljed tantsupeo proovidest

Tantsupeo proovid on nüüdseks paar päeva kestnud ning tantsulapsed on end majutuskoolides mugavasti sisse seadnud. Kuidas on proovid ja esimesed ööd koolimajas möödunud ja millised on emotsioonid seoses eelseisva peoga? Seda uurisime väikestelt tantsijatelt. 

Koolimajas valitses lõbus meeleolu – lapsed mängisid õues ja toas ning toimumas oleks justkui üks suur pidžaamapidu. Klassiruumid olid täitunud tooli- ja lauahunnikutega, kuhu vahele olid mõnusad pesad seatud – ikka pead-jalad koos, nagu üks õige tantsupeo majutus ette näeb. Koridorides kuivasid rätikud, uste ees olid jalanõud kenasti ritta seatud ning stangedel rippusid rahvarõivad, mis kannatamatult tantsupidu ootavad.

Kuidas on proovid seni möödunud? 

Tarbatu tantsurühma 7-aastaste tantsijate sõnul on proovid möödunud toredasti, kuigi veidike väsitavalt. „Meil on väljakul nii pikad proovid. Umbes kaheksa tundi,“ kõlas klassiruumist hele hääl, millele järgnes kohe parandus: „Mis asja, 12 vähemalt.“ Proovid ei kesta päriselt nii kaua, kuid päevad on tõepoolest pikad. Liigijuhid ja tantsud lastele meeldivad, seega pikad proovipäevad väikeseid tantsijaid ei heidutanud. Vastupidi, kõik ootavad proove ja veel rohkem eelseisvat pidu. „See on meie esimene suur tantsupidu,“ õhkas elevil pisike tantsija.

Millised on muljed seoses koolimajas ööbimisega? 

Koolimajas ööbimine, nagu mainitud, on üks suur pidžaamapidu. Sõpradega on tore ja vanemate valvsa pilgu puududes saab palju nalja. Esimene kord üksinda teises linnas ööbimine on lausa nii põnev, et kui proovid poleks nii väsitavad, ei oleks kellelgi aega magada. „Meie magasime hästi, aga mõnel läks madrats tühjaks, pump on vaja kaasa võtta,“ naljatasid tantsijad.

Mida lapsed kodu juures kõige rohkem igatsevad? 

Tartu vett. Keegi ei vaevelnud küll janus, kuid lapsed, kes ei ole pärit Tallinnast, igatsesid vett, millel poleks juures kloori maitset. Niisamuti igatseti koolimaja peale kokku vähemalt seitset kassi, ühte pisikest jänest, õde, kes läheb adenoidi operatsioonile, ja veepritsi, mida oleks hea väljakule kaasa võtta.

Kuidas ollakse rahul toitlustusega?

Lapsesuu ei valeta, ning Juhkentali gümnaasiumisse majutatud tantsijate absoluutseks lemmiksöögiks on kujunenud makaronid hakklihaga! See oli läbivaks vastuseks kõigil neljal majutuskooli korrusel, ning kui vastuseks ei kõlanud seljanka või kanaborš, võis kindel olla, et unistatakse teisipäevaõhtustest makaronidest. Märkimist väärib ka juustusai, mida ikka ja jälle kiideti, ning mis mitmel sööklast väljujal näpus oli. Üldiselt on lapsed toitlustusega väga rahul, eriti jäätisega, milles on nii mõnusad krõmpsuvad kommid sees. 

Täna hommikul suundusid kõik tantsijad Kalevi staadionile, et ühiselt proove teha. Tantsupeo toimetaja Vaike Rajaste sõnul ongi täna see päev, mil etendus tervikuks saab. „Täna hakkame kõikide liikidega etendust tervikuks õmblema. Paika pannakse proloog, finaal ja tehakse valmis ühisnumbrid.“

Elevil lapsed kutsusid kõiki naerusuiselt tantsupidu vaatama – ikkagi esimene suur pidu! Tule sinagi ja saa osa sildade ehitamisest, tantsijate tubli töö viljadest ning tantsujuhtide loomingust.