Laulu- ja tantsupeo telgitagused: staabis on suur peo-ootus

XIII noorte laulu- ja tantsupidu tervitab nädalavahetusel mitmeid kümneid tuhandeid pealtvaatajaid ja noori lauljaid-tantsijaid. Kuid et pidu saaks õnnestuda, on suur roll ka peo õnnestumisesse panustavatel inimestel – korraldajatel. Uurisime lähemalt, millised meeleolud valitsevad laulu- ja tantsupeo staabis veel päev enne XIII noorte laulu- ja tantsupeo algust.

Laulu- ja tantsupeo infostaabi juht ja Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse sekretär Aive Haus-Hagag rääkis, et päev enne suure peo algust veel pingelist ärevust pole, sest abistamas on tugev tugimeeskond. Küll aga käib kibekiire töö ja Haus-Hagagi sõnul on töömeeleolus tunda juba suurt peo-ootust.

„Pigem on meil siin selline suur peo-ootus, pingelist ärevust veel pole. Ütlen ausalt – meeskonnaga on väga vedanud. Kõik noored on nii lahedad ja tublid, haaravad kõike käigu pealt ja lahendavad tööülesandeid edukalt ja kiirelt,“ rääkis Haus-Hagag.

Haus-Hagag ütles, et kõige rohkem pakub rõõmu suure meeskonnaga koos olemine ja töötamine. Tema sõnul läheb kiire peonädal kergemalt, kui ülesandeid lahendatakse koos ja meeskond toimib.

„Siin staabis käib elu justkui lainetena. On hetki, kus on kibekiire ja on aegu, kui on väga vaikne. Päris palju tööülesandeid tekib sellises melus alati ka käigu pealt,“ kirjeldas Haus-Hagag.

Samas ei väsinud Haus-Hagag noori meeskonnaliikmeid kiitmast. „Noored on väga aktiivsed – nii kui tekib vaba hetk, siis juba jälle nõuavad, et anna tööd, tahaks midagi teha!“ kirjeldas Haus-Hagag.Haus-Hagag nentis, et sel aastal ollakse staabis asjadega nõnda hästi järje peal, et on aega isegi süüa ja magada. „Seekord tundub, nagu aega oleks rohkem, kui varasematel aastatel. Seda kindlasti just tänu meeskonnale, kes on nii asjalik ja töökas,“ rõõmustas Haus-Hagag.