Tallinna Lauluväljaku korraldusjuht Priit Mikk räägib, kuidas valmib lauluväljak laulupeoks

Seljataha on jäänud pikk pooleaastane planeerimisprotsess, ning lauluväljakul käib hoogne töö. Korraldusjuhi Priit Miku sõnul on lauluväljak homseteks lauljate proovideks valmis, vaid mõned pisemad tööd ootavad veel nokitsemist. 

Kuidas on senini kulgenud ettevalmistused lauluväljakul?

Ettevalmistused lauluväljakul on läinud hästi ja plaanipäraselt. Oleme reedesteks proovideks valmis. Osaleja mõttes on kõik paika pandud – heli töötab nii nagu peab, lava on valmis ning ka pisemad detailid on üldjoontes korras. See tähendab, et ootame osalejaid nende esimestesse proovidesse laulukaare all. Siiski on mõned pisemad tööd veel vaja teha, kuid osalejate proove need ei sega.

Pealtvaatajate saabumiseks oleme ka peaaegu valmis. Oleme paika pannud pingid ning neile kohakleebisedki peale pannud. Kohale saabuvad ka kauplejad – enamik on juba oma telkidega kohal.

Millised tööd teid veel ees ootavad?

Pigem sellised väiksemamahulised tööd. Näiteks peame veel aedasid sättima ning prügikastid lauluväljakule ilusti ära jaotama. On oluline, et prügikastid oleksid inimestele lähedal seal, kus nad liiguvad. Sellega väldime seda, et inimesed prügi maha viskaksid.

Mis on olnud seni kõige suurem väljakutse?

Tegelikult ei olegi selliseid kontimurdvaid töid, suuri väljakutseid ma ka ei ütleks, et oleks olnud. Meil on tiimis väga palju inimesi, kes on varasemaid laulupidusid teinud – neil on olemas suur teadmistepagas. Oleme oma tiimiga teinud juba pool aastat kõvasti tööd, et peo ajal kõik hästi sujuks. Eks see on selline tihe töö ja läbimõeldud tegevused on aidanud vältida võimalikke keerulisi situatsioone.

Mida te soovitaksite pealtvaatajale, et tema peokogemus oleks nii hea kui võimalik? 

Minul on kaks suurt soovitust! Esiteks, kõik, kes ei ole endale veel piletit ostnud, siis kindlasti tehke seda. Teine soovitus oleks see, et pange ennast vastavalt ilmale riidesse – võtke kaasa vihmakeebid, nokkmütsid, veepudelid ja halva ilma prognoosi korral ka riideid varuks.

See küll nüüd ei ole soovitus, kuid ma sooviksin tänada kõiki vabatahtlikke, kes on nii laulu- kui tantsupeoga aidanud ja oma aega peo valmimisse panustanud. Teist on olnud väga suur abi!