Meelespea laulu- ja tantsupeo pealtvaatajale

Juba homme algab XIII noorte laulu- ja tantsupeo esimene sündmus – õhtul kell 19.00 toimub noorte tantsupeo „Sillad“ esimene etendus. Lisaks laulu- ja tantsupeol osalejatele on oodata ka mitukümmend tuhat pealtvaatajat, seega palume varuda aega ja kannatust.

„Peo üks põhiväärtustest on austus kaasinimese vastu – see taju on saatnud selle peo tulemist ning muudab peo meile kõigile nauditavaks, kui see ka laulu- ja tantsuväljakule jõuab,“ sõnas Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA teabejuht Sten Weidebaum.

Homme algavale noorte tantsupeo „Sillad“ esimesele etendusele palume kõigil pealtvaatajatel varuda teekonnaks aega, et vältida suurte rahvamasside tõttu tekkivaid ummikuid ja liiklusseisakuid.

Lastevankrite ja liikumisabivahendiga tantsupeo etendustele saabuvatel pealtvaatajatel on võimalik liikumisvahendid jätta selleks eraldi mõeldud hoiualale, sest neid ei ole ruumipuuduse tõttu võimalik Kalevi keskstaadioni astmestikule ja istmetele kaasa võtta.

Lauluväljakul ei ole eraldi vankri- või muu liikumisvahendi hoiuala, sest tavaalal on piisavalt ruumi nii vankri kui ka muu liikumisvahendiga liikumiseks. Liikumispuudega ja abivahendiga liikuvatele pealtvaatajatele on laulupeo kontserdi kuulamiseks eraldi sektor, kus on abivahendiga liikumiseks piisavalt ruumi.

Peoalale on loomulikult lubatud kaasa võtta enda tarbeks toitu ja jooki, kuid palume jälgida, et kaasavõetud toidu- või joogipakend poleks kergesti purunev, mis võib omakorda olla ohtlik teistele peolistele.

Rulluiskude, rulade, jalgrataste, mopeedide ja muude mootoriga või mootorita liikumisvahenditega peoalale sisse ei pääse. Jalgratastega saabujatele on loodud väljakute lähedusse jalgrattaparklad, kuhu ratas parkida.

Lisaks palume kaasa võtta oma korduskasutatavad veepudelid, sest nii laulu- kui tantsuväljaku aladel on mitmeid puhta joogivee kraane ja tsisterne, kus saab enda pudeleid täita.

Väikeste lastega saabuvatele külastajatele on lauluväljaku merepoolses sektoris koostöös suurtoetaja Balbiinoga väikelaste ala koos telgiga.

Kõikidel pealtvaatajatel palume peopaikadesse saabuda ühistranspordiga, rattaga või jalgsi. Kaugemalt tulijatel on võimalik jätta auto selleks loodud parklatesse linna servades ja sealt liigelda peopaika ühistranspordiga. Ühistranspordivõimaluste ja parklate asukohti saab lähemalt vaadata Tallinna linna kodulehelt: https://www.tallinn.ee/et/laulu-tantsupidu-transport#autoga.

Soovitame tutvuda ka laulu- ja tantsupeol kehtivate sisekorraeeskirjadega veebilehel aadressiga: https://2023.laulupidu.ee/kulastajale/. Samal aadressil saab tutvuda ka laulu- ja tantsuväljaku alade plaanide, ligipääsetavuse ja muu olulisega.