Noor vabatahtlik Liis: „Inimesed on muhedad ja töö pole ülejõukäiv.“

Noortepeo proovid on täies hoos, tantsupidu saab alguse juba homme ja laulupeoni on jäänud vaid paar päeva. Peo edukaks toimumiseks on vabatahtlikel oluline roll. Uurisime kolmelt noorelt vabatahtlikult, milliseid töölõike nad on juba teinud, milline on meeleolu enne pidu ja miks nad otsustasid tulla noortepeole appi.

Kuidas vabatahtlikel läheb?

„Seni on kõik väga tore olnud – inimesed on muhedad ja töö pole ülejõukäiv,“ ütles 19-aastane vabatahtlik Liis Renser. Tööpäevad on sageli pikad ja graafik oleneb päevast, kuid enamjaolt on abi vaja ajavahemikus kella 10-st kuni kella 16-ni. Oliver Järgi, 18-aastase vabatahtliku sõnul on palju füüsilist tööd vaja teha, kuid see ei ole noormeest veel ära väsitanud. 21-aastase Heidi Soonbergi hinges on elevus: „Saan esimest korda näha peo telgitaguseid ja olla sellise suure ürituse juures abiline.“

Milliste tööde tegemisega on vabatahtlikud saanud abiks olla?

Kõik kolm vabatahtlikku riputasid täna usinalt 50 tootmisjääkidest tehtud vineersilti lauluväljaku puudele. Kahepoolsetel siltidel on kirjas huvitavad küsimused ja faktid korduskasutatavate nõude kohta, mida kõik peolised saavad uudistada.

Lisaks tänasele töölõigule on Liis noortepeo eel olnud korduskasutatavate nõude toimkonnas abiks. „Juhendasin väikesi tantsupeolisi, kuhu nad oma mustad nõud panna saavad,“ rääkis ta. 

Oliver aitas eile lauluväljakul kleepida istekoha numbreid ja puhastada pinke, et pühapäevasel laulupeol oleks külalistel hea olla. Heidi jaoks oli tänane tööülesanne esimene.

Miks otsustasid noored tulla peole vabatahtlikuks?

Need kolm noort on varem pidudel osalenud – Oliver on tantsinud kolmel tantsupeol, Liis on laulnud mitmeid kordi laulupeol ning Heidi on osalenud alates 2009. aastast rahvamuusikapeol ja laulupeol. „Kuna ma enam rahvatantsuga ei tegele, pakkus vabatahtlikuks olemine mulle siiski võimaluse peo melust osa saada,“ tõi Oliver välja teistega sarnase põhjuse, miks vabatahtlikuks mindi.

Mis pakub kõige rohkem rõõmu vabatahtliku töö juures?

Noorte jaoks on parim osa vabatahtlikuks olemisest uued tutvused. „Siin on mõnus olemine ning saan tutvuda paljude uute ja huvitavate inimestega,“ ütles Heidi.