Kas teadsid, et…

Laulupeo esimene proovipäev on juba seljataga ning tantsupeo esimene etendus toimub loetud minutite pärast. Et meie lugejate peomeeleolu veelgi suurem oleks, jagame Sinuga põnevaid fakte XIII noorte laulu- ja tantsupeo ning rahvamuusika kohta.

Kas teadsid, et:

Laulupeo noorim osaleja on 5-aastane Mette Mairin ning vanim on 84-aastane Rein. Laulupeo keskmine osaleja vanus on aga 14 aastat. 

Laulupeo kõige levinum poisi nimi on Rasmus ja levinuim tüdruku nimi on Laura. Seega võid laulupeol kohata mitmeid Laurasid ning Rasmuseid.

Laulupeo väikseim koor on Vändra gümnaasiumi poistekoor, kus laulavad kaheksa tublit poissi. Suurim koor on aga 118 lauljaga Rahvusooper Estonia poistekoor. 

Tantsupeo noorim tantsija on 5-aastane Liisi ning vanim tantsija on 68-aastane Aire. Tantsijate keskmine vanus on aga 13 aastat.

Nii nagu laulupeolgi, on ka tantsupeo levinumad nimed Rasmus ja Laura. 

Tantsupeo väikseimas kollektiivis, Viimsi kooli 1. klasside rühmas, tantsib neli väikest last. Suurimas kollektiivis, Eesti Tantsuagentuuri tantsuansambli Lee lasterühmas, tantsib 32 liiget. Lisaks on tantsupeol ka kaks väliskollektiivi – Euroviisud ja Riia Eesti kool. 

Rahvamuusikapeo noorim pillimängija on 7-aastane Herman ning vanim mängija on 60-aastane Signe. Keskmine vanus rahvamuusikapeol on 15 aastat.

Vabaduse väljakul võid kohata mitut Markust ja Liisit, sest need on levinumad nimed rahvamuusikapeol.

Rahvamuusikapeo väikseimas kollektiivis on kaks tublit pillimängijat Nõmme huvikoolist, kes mängivad koondorkestris plokkflööti. Lisaks kollektiividele on koondorkestris ka üksikmängijad. Suurimas rahvamuusikapeo kollektiivis on 29 viiulimängijat ansamblist Tuuleviiul. 

Rahvamuusikapeo väikseim liik on aga torupillid, kus mängivad 20 mängijat. Suurimas liigis ehk koondorkestris mängivad 330 mängijat.