Laulu- ja tantsupeo alguse puhul Eesti lipu heisanud rahvamuusikud: oli väga uhke tunne

XIII noorte laulu- ja tantsupeo „Püha on maa“ algust märkis 30. juuni hommikul kell 7 pidulik liputseremoonia Pika Hermanni tornis. Riigilipu heiskamist assisteerisid kaks koorilauljat, kaks rahvatantsijat ja kaks rahvapillimuusikut, kes kõik astuvad üles ka tänavusel noortepeol.

Uurisime kahelt lippu heisanud akordionimängijalt Roald Mattias Robamilt ja Kristjan Raidmalt lähemalt, milliste emotsioonidega ajaloo esimene laulu- ja tantsupeo lipp heisati. Poisid osalevad ka homme Vabaduse väljakul toimuval rahvamuusikapeol.

Roald Mattias kirjeldas, et lippu heisates oli päris uhke tunne. Kristjan lisas, et heiskamisel oli väike närv sees ka.

„Loomulikult oli natuke ärevust ka, et sellist tähtsat asja teha, aga väga äge oli,“ ütles Kristjan.

Poisid ütlesid, et ootavad algavalt noorte laulu- ja tantsupeolt kindlasti enda esinemist rahvamuusikapeol, aga tahaks ka teisi pillimängijaid ning lauljaid-tantsijaid vaatama ja kuulama jõuda.

„Ootan peolt kõige rohkem seda, et peale enda repertuaari mängimise saaks kuulata ka teisi. Soovin ka seda, et oleks tore ja ilus,“ sõnas Roald Mattias.

Kristjani jaoks pakub ootusärevust pillide võimas kõla. „Kindlasti ootan pillimängu – üksinda need kõlavad võimsalt, aga kõik koos on veel võimsamad, seda ootan väga,“ ütles ta. 

Mõlemad poisid on akordionit mänginud mitu aastat. Kristjan on pillimänguga seotud olnud nüüdseks juba seitse aastat, Roald Mattias lausa 11 ja pool aastat.

Poisid kinnitasid, et mõlemad lähevad sirge seljaga homme algavale rahvamuusikapeole vastu. Täna, 30. juunil toimusid rahvamuusikapeoks vajalikud ettevalmistavad proovid.

„Repertuaari oleme õppinud kaua, kõik on selge ja peas ning võime homsele rahvamuusikapeole kindla tundega vastu minna,“ kinnitas Roald Mattias.