Täna hommikul alustasid rahvamuusikud Vabaduse väljakul proovidega 

Rahvamuusikud kogunesid Tallinna Vabaduse väljakule, et harjutada üheskoos homme toimuvaks rahvamuusikapeoks „Päriselt“. Proovidest võtsid osa kõik 830 pillimängijat ja 83 kollektiivi.

Rahvamuusikapeo üldjuhi Juhan Uppini sõnul sujusid proovid plaanipäraselt ning kuna tänane proov oli ainuke enne homset rahvamuusikapidu, siis see on muusikutele väga oluline. „Nüüd on lõpuks see hetk käes, kui me kuuleme kõiki koosseise üheskoos mängimas muusikat, mida me oleme kolm aastat mõelnud ja planeerinud. See on väga hea tunne!“ rääkis Uppin tänasest proovipäevast.

Rahvamuusikapeo kannelde liigijuhi Kadri Lepassoni arvates läks nende liigiproov väga hästi. „Me pole varem kõik koos saanud harjutada, kuna Lõuna-Eesti ja Põhja-Eesti proovid olid eraldi, aga hommikune koosmäng oli väga hea, kõik sujus ja ma olen rahul,“ rõõmustas Lepasson. Lisaks näitas tema sõnul proov seda, et tehtud töö on vilja kandnud ja minnakse kindla tundega homme rahvamuusikapeo kontserdile mängima.

Kell 17.30 alustas segaansamblite koondorkester, kus on korraga mängimas koguni 330 rahvamuusikut. See on teadaolevalt seni Eesti suurim koosseis ja see on Eestis ainulaadne hulk muusikuid, kuskil mujal sellist suurt koosseisu esinemas ei näe.

Tänavu osalevad 38 Eesti torupillimängijat ka laulu- ja tantsupeo rongkäigus. See on Eesti suurim torupillide koosseis, seejuures enamus neist on naised, kuigi ajalooliselt on torupillimängijad olnud pigem mehed.

Kontserdil astub üles seitse erinevat pillikoori, millega on esindatud kõik ajaloolised rahvamuusikapillid. Peol esitab iga liik viis pala, kokku tuleb esitusele 35 rahvamuusika-pärimuslugu.

Rahvamuusikapidu „Päriselt“ toimub 1. juulil algusega kell 12.00 Tallinnas Vabaduse väljakul. Pidu on tasuta.