Täna hommikul heisati Pika Hermanni tornis noorte laulu- ja tantsupeo puhul pidulikult Eesti lipp

Eesti lipu heiskamist assisteerisid Pika Hermanni torni kaks koorilauljat, kaks rahvatantsijat ja kaks rahvapillimuusikut, kes kõik astuvad üles alanud XIII noorte laulu- ja tantsupeol „Püha on maa“. Pidulikul tseremoonial osalesid ka peo kunstilise toimkonna liikmed Pärt Uusberg, Agne Kurrikoff-Herman ning Juhan Uppin.

Tseremoonia sai alguse hommikul kell 7.00. Eesti lipul aitasid Pika Hermanni masti jõuda rahvamuusikud Roald Mattias Robam ja Kristjan Raidma, rahvatantsijad Oskar Hallop ja Annika Mirka ning koorilauljad Emma Aleksandra Jaanson ja Maria Rüster.

Lipuheiskamisel osalesid ka täna algava XIII noorte laulu- ja tantsupeo kunstilised juhid: laulupeo kunstiline juht Pärt Uusberg, tantsupeo pealavastaja Agne Kurrikoff-Herman ja rahvamuusikapeo üldjuht Juhan Uppin. Lisaks ka kauaaegsed laulu- ja tantsupidude korraldajad Valdur Talts ning Jaan Laidmets. 

Pidulikul lipuheiskamisel hoolitsesid muusikalise poole eest tütarlastekoor Ellerhein ja noor ning andekas kandlemängija Aia Rikka.

Laulupeo kunstiline juht Pärt Uusberg sõnas lipuheiskamisel peetud lühikeses tervituses: „Usun, et taoline kaunis žest muudab algavateks peopäevadeks meie maa veelgi pühalikumaks. Ühtlasi on lipud justkui sillad meie vahel, mis seovad meid omavahel kokku, Virust Võruni, Kuressaarest Narvani.“

Peolisi tervitas ka Riigikogu esimees Lauri Hussar. „See on meie jaoks väga eriline pidu. Ja sel põhjusel on ka laulu- ja tantsupeo päevad täna ja edaspidi lipupäevad,“ sõnas ta.

Riigikogu võttis eelmise aasta lõpus vastu seaduse, millega muutis üldlaulupeo, üldtantsupeo ja noorte laulu- ja tantsupeo toimumise päevad lipupäevadeks. Esimest korda heisatakse uue seaduse alusel lipud 30. juunil 2023, mil algab XIII noorte laulu- ja tantsupidu „Püha on maa“.

Seaduses küll sätestab, et lipupäevadel heiskavad Eesti lipu riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud, kuid Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus loodab väga, et sinimustvalge lipp ehib neil päevadel ka paljusid kodusid üle Eestimaa.