Saame tuttavaks: XIII noorte tantsupeo pealavastaja AGNE KURRIKOFF-HERMAN

Miks otsustasid kandideerida ideekavandi konkursil?  Mis on see kandev idee, mida tahaksid teoks teha ja mis nägu saab olema XIII noorte tantsupidu.

Olen hästi õnnelik inimene, sest minu lapsepõlve hobist ja suurest armastusest, eesti rahvatantsust, on saanud minu töö ja minu missioon eestimaalasena. 
Minu eestimeelsest perest kaasa saadud tunnetus sai kokku eesti tantsuga ning kõik, mis on sellega seotud, elab minu sees väga suure hooga ja teeb mind õnnelikuks nendel hetkedel, kui saan seda jagada, selles olla ja kaasa rääkida. Kõik võimalused seda teha on jõudnud minu juurde läbi minu enda kasvamise. Kõik tulebki meie juurde läbi kasvamise.

Erinevatel ajaetappidel, meie võrsumise käigus, me loome ja ehitame  ise enda sees suhteid ja  suhestumisi meid ümbritsevaga. Nii kasvab noor ümbritsetuna meist ja toetudes meile. Kõik meile omased väärtused, nii  kodused, mis on seotud meie esivanemate pärandiga, meie maa ja juurtega, ajatud väärtused kui ka ajas olevad väärtused ehk tänapäevased tõed,  anname neile teele kaasa.

Nende  ümber toetavalt seistes aiatame neil  leida, otsida, proovida ja vahel ka kaotada sildu ümbritseva suhtes. Nõnda suurt vastust võttes laseme neil enda keskel ajas võrsuda, laseme luua neil sildu ümbritseva suhtes ja nii oma enda elu rajada.
Need on mõtted, millest hakkab kasvama XIII noorte tantsupeo lugu. 
Ajas võrsuva noore lugu, kes ehitab, loob, rajab ja otsib endas sildu ümbritsevasse, et kasvada õnnelikuks inimeseks.

Millised on olnud esimesed nädalad uues rollis ja kas praegune eriline olukord sunnib mingitest esialgsetest plaanidest loobuma või muutma või kuidas see protsessi mõjutab?

Ma olen suure sisemise põlemisega asunud seda vastutusrikast vankrit vedama.  Olen sõnastanud põhjalikult enda jaoks sellele teekonnale koos minuga tuleva meeskonna mõtted ja tegutsenud sellega, et ühine minek nende inimestega saaks olema ühte jalga astudes, vedades vastutuse vankrit kogu valdkonna eest.

Tänases situatsioonis, ehk siis, kui ei ole võimalik koonduda ühe laua taha, tuleb leida teisi võimalusi ühisteks mõttevahetusteks ning toimetamiseks. Nii ka teele asuv järk järgult suurenev meeskond on tulnud  kokku videokoosolekuteks ning telefoni akut tuleb päeva jooksul laadida. See on tänane kahe aastase mineku algus. Usun, et praegune eriline olukord annab ka meie toimetustele mõningase uue vaate, või lähtekoha, mille peale tuleb uute mõtetega vaadata.  Juba nüüd on ta meid pannud otsima teistuguseid lahendusi kokkusaamiseks, mõtete vahetuseks, meie tööks.  

Kes on Sinu lähimad abilised – kes kuuluvad XIII noortetantsupeo kunstilisse toimkonda?

XIII noorte tantsupeo kunstilise toimkonna liikmed:

XIII noorte tantsupeo pealavastaja Agne Kurrikoff-Herman
Pealavastaja assistendid: Kadri Tiis ja Vaike Rajaste
1.-2. klassi tantsurühmade liigijuht Liina Eero
2.-3. klassi tantsurühmade liigijuht Ulla-Helin Mengel
3.-4. klassi tantsurühmade liigijuht Kristiina Siig
5.-6. klassi tantsurühmade liigijuht Ingrid Jasmin
7.-9. klassi tantsurühmade liigijuht Helena-Mariana Reimann
C-rühmade liigijuht Maido Saar
Võimlejade liigijuht Kadri Jukk
Neiduderühmade liigijuht Elo Unt
Pererühmade liigijuht  Mall Paulus

Loomemeeskonda kuuluvad veel Arno Tamm, Maido Saar (ideekavandi 2.autor), Elo Unt, Kersti Kull
XIII noorte tantsupeo muusikajuht on Arno Tamm