Meediale

Hea meediaesindaja!

Siit leiad XIII noorte laulu- ja tantsupeonädala sündmused päevade kaupa. Peole eelnevate sündmuste kajastamisel pole vajalik akrediteeringu olemasolu, küll aga palume kõik osalemissoovid kooskõlastada meie pressiteenistusega, et saaksime teile tagada ligipääsu proovidesse ja vahendada intervjuusoove.

Peonädala kava võib täieneda. Noortepeo pressistaap saadab ka iga päeva alguses ning lõpus veel eraldi info järgmise päeva pressitegevuste ja kajastamisvõimaluste kohta.

Laulu- ja tantsupeo nädalal on pressile avatud telefon 5355 2519.

27. juuni, teisipäev

Kõik tantsijad saabuvad, algavad proovid harjutusväljakutel ja Kalevi keskstaadionil. Tegevust alustab väliköök.

Kell 9.00 alustab tööd pressistaap hotellis Hestia Hotel Europa (Paadi 5, Tallinn).

Nimelised akrediteerimistunnused saab pressistaabist kätte alates 27. juunist kuni 1. juulini kell 9.00–19.00. NB! 2. juulil anname selleks ajaks alles jäänud akrediteeringud välja lauluväljaku vahetus läheduses asuvast hotellist Oru Hub Hotel (Narva mnt 120). 

Kell 12.00 XIII noorte laulu- ja tantsupeo suur pressikonverents hotellis Hestia Hotel Europa (Paadi 5, Tallinn). Avapressikonverentsil saavad sõna XIII noorte laulu- ja tantsupeo peakorraldaja Margus Toomla, XIII noorte laulupeo kunstiline juht Pärt Uusberg, tantsupeo pealavastaja Agne Kurrikoff-Herman ja rahvamuusika üldjuht Juhan Uppin. Lisaks on kohal politsei, liikluskorralduse, meditsiiniteenistuse, turvateenistuse, toitlustuse ja paljude teiste korralduslike valdkondade esindajad.

Kalevi staadionil ja harjutusväljakutel algavad proovid. Ajakirjanikud pääsevad harjutusväljakule proovi vaatama eelneval kokkuleppel pressistaabiga. Proovide ajakava leiab: https://2023.laulupidu.ee/xiii-noorte-tantsupidu/osalejale/tantsupeo-koondproovid/

Tegutsemist alustavad väliköök ja väljakutoitlustus.

Kell 13.15–15.00 saavad selleks huvi avaldanud ajakirjanikud minna vaatama Kalevi staadioni juures asuvat välisööklat ja seejärel tutvuda tantsupeo ettevalmistustega ning vaadata proovi. 

28. juuni, kolmapäev

Tantsijate proovid koonduvad Kalevi staadionile, saateansambel teeb heliproovi.

Tantsupeo saatemuusika ansamblid ja solistid harjutavad Kalevi staadionil. 

Kell 16.00 algab muusikute kogunemine Kalevi staadionile.

Kell 19.00 heliproovi algus.

Eelneval kokkuleppel saab pressistaap vahendada intervjuusid. Tantsupeo saateansamblisse kuuluvad Tõnis Kirsipu, Mart Nõmm, Jaan-Eerik Aardam, Cätlin Mägi, Susanna Mõtsmees, Kaisa Kuslapuu, Karoliina Kreintaal ja Kert Krüsban. Neile lisaks veel soliste ja ansamblid RÜÜT, Supernova, Duo RUUT jt.

29. juuni, neljapäev

Tallinna Lauluväljakul algavad ettevalmistused laulupeoks

Kell 11.00 pressiüritus lauluväljakul. Kajastamise huvist palume teada anda hiljemalt 29. juuni hommikul kella 10-ks telefonil 5355 2519 või [email protected].

Kell 12.20 pressikohtumine Kalevi staadioni läänetribüünil. Kohal on XIII noorte tantsupeo “Sillad” pealavastaja Agne Kurrikoff-Herman koos liigijuhtidega. Võimalus intervjuudeks.

Kalevi staadionil toimuvad läbimängud, kohal on ka kirjeldustõlgid, kellega saab teha intervjuusid. 

30. juuni, reede

Algab tantsupidu, rahvamuusikud teevad peaproovi, lauluväljakul algavad laulupeo proovid.

Kell 15.00 algab noorte tantsupeo “Sillad” peaproov-etendus Kalevi keskstaadionil.

Kell 19.00 algab noorte tantsupeo “Sillad” I etendus Kalevi keskstaadionil. Sellel etendusel antakse välja Niina ja Alfred Raadiku Fondi stipendium.

Kell 7.00 hommikul toimub pidulik lipuheiskamise tseremoonia Pika Hermanni torni juures. Meie riigilipu heiskamist assisteerivad tänavusel noortepeol esinevad koorilauljad, tantsijad ning rahvapillimuusikud.

Riigikogu võttis eelmise aasta lõpus vastu seaduse, millega muutis üldlaulupeo, üldtantsupeo ja noorte laulu- ja tantsupeo toimumise päevad lipupäevadeks. 

Kell 08.45–18.00 rahvamuusikapeo “Päriselt” proovid Vabaduse väljakul. Eri liikide prooviajad on üleval siin: https://2023.laulupidu.ee/rahvamuusikapidu/ajakava/.

Kohapeal on valmis rahvamuusika juht Juhan Uppin ka intervjuusid andma.

Algavad proovid lauluväljakul. Erinevate liikide proovid toimuvad vahemikus kell 8.40–20.20, täpse ajagraafiku leiab siit: https://2023.laulupidu.ee/xiii-noorte-laulupidu/osalejale-2/maakondlikud-eelproovid/.

Kui on huvi minna eelproove kajastama ja soov teha intervjuusid, palume sellest kindlasti teada anda pressiteenistusele.

Kell 14.30 toimub Tallinna Lauluväljakul laulupeoeelne pressikohtumine Pärt Uusbergi ja teiste laulupeo dirigentidega.

1. juuli, laupäev

Toimub rahvamuusikapidu ning kaks tantsupeo etendust, jätkuvad laulupeo proovid.

Kell 12.00 rahvamuusikapidu “Päriselt” Vabaduse väljakul

Kell 15.00 noorte tantsupeo “Sillad” II etendus Kalevi keskstaadionil

Kell 19.00 noorte tantsupeo “Sillad” III etendus Kalevi keskstaadionil

Kell 8.30–19.45 proovid Tallinna Lauluväljakul. Liituvad mudilaskoorid, toimub ka ühendkoori proov.

Kell 16.00 annavad Tallinna Ülikooli aulas kontserdi XIII noorte laulupeol osalevad külalisorkestrid. 

2. juuli, pühapäev

Rongkäik ning laulupidu

Kell 9.30 rongkäik

Kell 14.00 XIII noorte laulupidu “Püha on maa”

Laulupeo päevaks kolib pressistaap üle lauluväljaku lähistel asuvasse hotelli Oru Hub Hotel (Narva mnt 120) ja seni välja võtmata akrediteeringukaardid saab kätte sealt.

Lauluväljakul on peo ajaks ajakirjanikele töötamiseks pressitelk, kus on olemas WiFi-ühendus, arvutite laadimisvõimalus ja töölauad ning -toolid. Noortepeo pressiteenistus aitab vahendada intervjuusid.

Palume peo lõppedes tagastada kaelakaardi ümbris ja -pael. Need on võimalik jätta pressitelki, pressistaapi või saata postiga Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusele. Sel viisil saame ümbrised ja paelad võtta kasutusele ka järgmisel peol ning teha üheskoos kingituse loodusele!