Pressiinfo noortepeo tegevustest 29.-30. juuni

Hea meediaesindaja!

Peonädal on jõudnud ekvaatorini ja juba homme algab XIII noorte laulu- ja tantsupidu „Püha on maa“. Tasapisi hakkavad saabuma lauljad ja rahvapillimuusikud ning algab töö lauluväljaku ettevalmistamiseks.

Allpool leiad tänaseks ja homseks kavandatud noortepeoga seotud tegevused, millest ootame osa saama. Kui midagi antud valikust pakub huvi, palume sellest meie pressiteenistusele teada anda. Seda ka siis, kui on soov minna vaatama proove või teha peokorraldajatega intervjuusid. Oleme oma meeskonnaga hea meelega valmis aitama kokkulepete sõlmimisel ja korraldama ligipääsu nii Kalevi staadionile, kus tänasest toimuvad kõikide rühmade proovid koos ja ka lauluväljakule.

Laulu- ja tantsupeo nädalal töötab pressi jaoks telefon 5355 2519.

Pressistaap asub hotellis Hestia Hotel Europa (Paadi 5, Tallinn) ning on avatud kell 9.00–19.00. Sinna saab pöörduda akrediteerimistunnuste kättesaamiseks, aga ka teiste noortepeo meediatööd puudutavate küsimustega.

NB! 2. juulil asub pressikeskus lauluväljaku lähistel hotellis Oru Hub Hotel (Narva mnt 120). Selleks ajaks alles jäänud akrediteerimistunnused väljastame sealt.

Rõõmsate tervitustega

XIII noorte laulu- ja tantsupeo pressiteenistus
e-post: [email protected]
telefon: 5355 2519

29. juuni, neljapäev

Kell 11.00 pressiüritus laulupeo ettevalmistustest Tallinna Lauluväljakul.

Kohal on lauluväljaku korraldusjuht Priit Mikk, laulupeo helindaja Rainer Koik (Eventech), laulupeo jäätmekorralduse koordinaator Elike Saviorg, kaubandusala juht Priit Järve ja laulupeo liikumisjuht Margus Luur.

Kohtume Oru väravas ja liigume sealt koos platsile.

Kajastamise huvist palume teada anda telefonil 5355 2519 või e-posti aadressil [email protected].

Kell 12.20 XIII noorte laulu- ja tantsupeo pealavastaja Agne Kurrikoff-Hermani pressikohtumine Kalevi staadioni läänetribüünil.

Pressikohtumisel osalevad lisaks Agne Kurrikoff-Hermanile ka võimlejate juhid Kadri Jukk ja Kersti Kull, 5.–6. klassi segarühmade juhid Ingrid Jasmin ja Karel Vähi ning 1.–2. klassi segarühmade juhid Liina Eero ja Kristi Aitsam, kes on meeleldi nõus vastama teie küsimustele. Soovi korral saab jäädvustada proove harjutusväljakutel ning intervjueerida tantsijaid.

Koguneme Lääneväravasse ja liigume sealt staadionile.

Kell 15.00 külastab tantsupeo proove Vabariigi President Alar Karis.

Kalevi staadionil toimuvad koondproovidel on kohal ka kirjeldustõlgid, kes teevad ettevalmistusi 30. juunil kell 15.00 toimuvaks peaproov-etenduseks. Soovist tutvuda kirjeldustõlkide tööga palume anda teada telefonil 5355 2519 või e-posti aadressil [email protected].

30. juuni, reede

Algab XIII noorte laulu- ja tantsupidu!

Kell 7.00 pidulik lipuheiskamise tseremoonia Pika Hermanni torni juures. Meie riigilipu heiskamist assisteerivad tänavusel noortepeol esinevad koorilauljad, tantsijad ning rahvapillimuusikud. Pidulikul tseremoonial on kohal XIII noorte laulu- ja tantsupeo peakorraldaja Margus Toomla, kunstilised juhid Pärt Uusberg, Agne Kurrikoff-Herman ja Juhan Uppin. Noortepeolisi tervitab Riigikogu esimees Lauri Hussar. Kaunist muusikat pakuvad tütarlastekoor Ellerhein ja noor andekas kandlemängija Aia Rikka. Kohapeal on võimalus intervjuudeks.

Olete oodatud liputseremooniat vaatama ja kajastama 30. juunil kell 6.45 Riigikogu kõrval Kuberneri aias.

NB! Riigikogu võttis eelmise aasta lõpus vastu seaduse, millega muutis üldlaulupeo, üldtantsupeo ja noorte laulu- ja tantsupeo toimumise päevad lipupäevadeks. Reedel toimub uue seaduse alusel esimest korda lipu heiskamine laulu- ja tantsupeo nädalavahetusel.

Kell 08.45–18.00 rahvamuusikapeo „Päriselt“ proovid Vabaduse väljakul. Eri liikide prooviajad on üleval siin: https://2023.laulupidu.ee/rahvamuusikapidu/ajakava/.

Kohapeal on valmis rahvamuusika juht Juhan Uppin ka intervjuusid andma.

Algavad proovid lauluväljakul.

Erinevate liikide proovid toimuvad vahemikus kell 8.40–20.20, täpse ajagraafiku leiab siit: https://2023.laulupidu.ee/xiii-noorte-laulupidu/osalejale-2/maakondlikud-eelproovid/.

Kui on huvi minna eelproove kajastama ja soov teha intervjuusid, palume sellest kindlasti teada anda telefonil 5355 2519 või e-posti aadressil [email protected].

Kell 11.45 külastab laulupeo proove Eesti Vabariigi president Alar Karis.

Kell 13.00 jõuavad lauluväljakule välisorkestrid – Oulu Madetoja Muusikakeskkooli sümfoniettorkester ja J. Mediņši nimeline Riia 1. Muusikakooli kammerorkester Armonico Lätist. Enne kui külalised alustavad proovi, on nad valmis vastama ajakirjanike küsimustele. Võimalik on jääda ka proovi jälgima. Selleks palume pressiteenistusse teada anda.

Mõlemaid orkestreid saab kuulata ka 1. juulil kell 16.00 Tallinna Ülikooli aulas toimuval tasuta kontserdil. Kontserdil, mille korraldajateks on Eesti Sümfooniaorkestrite Liit ja Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA, astub üles ka Tallinna Muusikakooli sümfooniaorkester. A. Vivaldi, W. A. Mozarti ja teiste klassikute kõrval kõlavad orkestrite ühisesituses ka Harri Otsa „Eesti tants“ ja Rasmus Puuri „Tuuline eleegia“, mis kuuluvad XIII noorte laulupeo sümfooniaorkestrite repertuaari.

Kell 14.30 toimub Tallinna Lauluväljakul laulupeoeelne pressikohtumine laulupeo kunstilise juhi Pärt Uusbergi ja teiste laulupeo dirigentidega. Võimalus on ka eraldi intervjuudeks. Palume huvist kindlasti eelnevalt teada anda.

Ühtlasi on võimalik külastada laulupeo esinejatele rajatud välisööklat. Intervjuusid on võimalik teha toitlustajate ja sööklas viibijatega. Parima külastusaja pakkumiseks palume meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil 5355 2519 või e-posti aadressil [email protected].