Pressiinfo noortepeo tegevustest 30. juuni – 1. juuli

Hea meediaesindaja!

Kauaoodatud aeg on lõpuks käes! Tänasega algab XIII noorte laulu- ja tantsupidu „Püha on maa“. Juba varahommik oli pidulik, kui meie riigilipu heiskamist Pika Hermanni torni assisteerisid tänavusel peol esinevad noored: rahvamuusikud Roald Mattias Robam ja Kristjan Raidma, rahvatantsijad Oskar Hallop ja Annika Mirka ning koorilauljad Emma Aleksandra Jaanson ja Maria Rüster.

Rõõm on ühtlasi märkida, et alates sellest aastast on kõik üldlaulu- ja -tantsupeo ning noorte laulu- ja tantsupeo toimumise päevad lipupäevad.

Saadame teile tavakohase ülevaate tänase ja homse päeva noortepeo sündmustest.

30. juuni, reede

Kell 08.45–18.00 rahvamuusikapeo Päriselt proovid Vabaduse väljakul. Eri liikide prooviajad on üleval siin: https://2023.laulupidu.ee/rahvamuusikapidu/ajakava/.

Kohapeal on rahvamuusika juht Juhan Uppin valmis intervjuusid andma.

Algavad proovid lauluväljakul. 

Erinevate liikide proovid toimuvad vahemikus kell 8.40–20.20, täpse ajagraafiku leiab siit: https://2023.laulupidu.ee/xiii-noorte-laulupidu/osalejale-2/maakondlikud-eelproovid/.

Kui on huvi minna eelproove kajastama ja soov teha intervjuusid, palume sellest kindlasti teada anda telefonil 5355 2519 või e-posti aadressil [email protected].

Kell 11.45 külastab laulupeo proove Eesti Vabariigi president Alar Karis.

Kell 13.00 jõuavad lauluväljakule välisorkestrid – Oulu Madetoja Muusikakeskkooli sümfoniettorkester ja J. Mediņši nimeline Riia 1. Muusikakooli kammerorkester Armonico Lätist. Enne kui külalised alustavad proovi, on nad valmis vastama ajakirjanike küsimustele. Võimalik on jääda ka proovi jälgima. Selleks palume pressiteenistusse teada anda.

Mõlemaid orkestreid saab kuulata ka 1. juulil kell 16.00 Tallinna Ülikooli aulas toimuval tasuta kontserdil. Kontserdil, mille korraldajateks on Eesti Sümfooniaorkestrite Liit ja Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA,astub üles ka Tallinna Muusikakooli sümfooniaorkester. A. Vivaldi, W. A. Mozarti ja teiste klassikute kõrval kõlavad orkestrite ühisesituses ka Harri Otsa „Eesti tants“ ja Rasmus Puuri „Tuuline eleegia“, mis kuuluvad XIII noorte laulupeo sümfooniaorkestrite repertuaari. 

Kell 14.30 toimub Tallinna Lauluväljakul laulupeoeelne pressikohtumine laulupeo kunstilise juhi Pärt Uusbergi ja teiste laulupeo dirigentidega. Võimalus on ka eraldi intervjuudeks. Palume huvist kindlasti eelnevalt teada anda.

Kell 15.00 Tantsupeo etenduse „Sillad“ peaproov-etendus Kalevi keskstaadionil. 

Tantsupeo peaproov-etendusel on vaegnägijate jaoks korraldatud kohapealne kirjeldustõlge, mille eest hoolitseb Kirjeldustõlgid OÜ. 

Kell 19.00 avatakse XIII noorte tantsupidu „Sillad“ ja Kalevi staadionile jõuab peotuli. Esimesel etendusel antakse üle Niina ja Alfred Raadiku Fondi stipendium. Stipendium on suunatud kooli rahvatantsuõpetajatele, et tunnustada nende tegevust ning tänada neid eesti tantsu populariseerimise, õpetamise ja väärtustamise eest koolis. Esimene Niina ja Alfred Raadiku nimeline stipendium anti välja pea 20 aastat tagasi, 2002. aastal.

Tantsupeo etendustele ja laulupeo kontserdile tagavad sissepääsu akrediteerimistunnused – pressi käepael ja kaelakaart! Palume neile esimesel võimalusel järele tulla meie pressikeskusesse hotellis Hestia Hotel Europa (Paadi 5, Tallinn). Pressikeskus on avatud nii täna kui homme kell 9.00–19.00.

NB! Laulupeo päeval, 2. juulil asub pressikeskus lauluväljaku lähistel hotellis Oru Hub Hotel (Narva mnt 120). Selleks ajaks alles jäänud akrediteerimistunnused väljastame sealt. 

1. juuli, laupäev

Jätkuvad proovid lauluväljakul.

Kell 13.00 on meedial on võimalik külastada proove ja soovi korral kell ka laulupeo toitlustusala ning välikööki. Palume huvist ette teada anda telefonil 5355 2519 või [email protected].

Kell 12.00 rahvamuusikapidu „Päriselt“ Vabaduse väljakul. Rahvamuusikapidu on tasuta!

Kell 15.00 noorte tantsupeo „Sillad“ II etendus Kalevi keskstaadionil

Kell 19.00 noorte tantsupeo „Sillad“ III etendus Kalevi keskstaadionil

Palun veenduge tantsupeo etendusele minnes, et on väravas ette näidata pressi käepael ja kaelakaart!

Kell 16.00 Tallinna Ülikooli aulas XIII noorte laulupeol osalevate külalisorkestrite kontsert. Kajastamishuvist palume märku anda telefonil 5355 2519 või [email protected].

NB! Ajakirjandusel on võimalik kasutada noorte laulu- ja tantsupeo fotogaleriid

 https://2023.laulupidu.ee/galeriid/ sh droonipilte https://2023.laulupidu.ee/galeriid/droonifotod-ettevalmistustest-ja-proovidest-28-06-2023/ 

Heade soovidega
XIII noorte laulu- ja tantsupeo pressiteenistus
e-post: [email protected]
telefon: 5355 2519