Täna jõuab noortepidu lauluväljakule – koorid ja orkestrid alustavad oma koondproovidega

Täna kell 9.00 algavad Tallinna Lauluväljakul proovid. Suure kaare all teeb proovi iga liik eraldi, et valmistuda homseks laulupeo läbimänguks.

XIII noorte laulupeo kunstilise juhi Pärt Uusbergi sõnul on lauljatele esimene proovipäev natukene rahulikum kui homme, mil toimub juba laulupeo läbimäng. „Täna on lauljatel vaid oma liigi proov ehk ülejäänud päev on neil sisuliselt vaba, kuid homne saab olema tihe. Paljud lauljad on koguni terve päeva laval või vähemasti lauluväljakul,“ lisas ta.

Pärt Uusberg rääkis, et on äraütlemata hea meel, et pidu on lõpuks kätte jõudmas. „Eks emotsioonid on igal ühel erinevad, kuid loodetavasti tunnevad kõik – nii lauljad kui kunstiline meeskond – rõõmu. Peamine on see, et iga osaleja naudiks proovipäevi ja loomulikult ka tervet pidu,“ ütles Uusberg.

Lauluväljaku korraldusjuhi Priit Miku sõnul ollakse osalejate saabumiseks valmis. „Ettevalmistused lauluväljakul on püsinud ilusti graafikus ja võime öelda, et oleme proovideks valmis,“ ütles ta. Mikk lisas, et proovipäeval on jooksvalt vaja teha veel paar pisemat tööd, kuid lauljate proove see ei sega. Lisaks kinnitas Mikk, et ka heli lauluväljakul töötab nii nagu peab ehk osalejate mõttes on lauluväljakul kõik tööd lõpetatud.

Ehkki kõikidel teistel kooridel algavad proovid juba täna, tulevad mudilaskoorid lauluväljakule homme, 1. juulil. Mudilaskooride liigijuhi Maret Polli sõnul on laulupeo proovide graafikud ajastatud suuresti mudilaskooride järgi. „Proovid on neil alles laupäeval seetõttu, et nad ei peaks päev varem kohale tulema ning proovide ja läbimängu vahel liiga kaua ootama – nad on pisikesed ja on oluline, et graafik oleks nende jaoks võimalikult mugav,“ lisas ta. Poll ütles, et mudilaskoorid on kõige suurem liik ning suuresti on ka sellepärast kõige pisemate proovid alles vahetult enne läbimängu.

Kuigi mudilaskoorid peavad oma esimest esinemiskorda veel ootama, on Maret Polli sõnul lapsed väga põnevil. „Suur osa mudilaskoori lastest on oma esimesel laulupeol. Lapsed on ootusärevil ja ootavad väga, et koos teistega suure kaare all laulda,“ ütles Poll. Mudilaskooride liigijuht lisas, et lapsed rääkisid juba kevadel toimunud eelproovides, kuidas nad oma esimest laulupidu ootavad.

Tänaste laulupeo proovide ajakava:

9.00–10.30 neidudekoor
10.30–12.05 segakoor
12.05–13.45 poistekoor
13.45–14.45 noormeestekoor
14.45–15.10 sümfooniaorkestri löökpillid
15.10–16.40 sümfooniaorkester
16.40–18.10 lastekoor
18.25–18.45 puhkpilliorkestri löökpillid
18.45–20.20 puhkpilliorkester

Täpsema ajakava leiab XIII noorte laulu- ja tantsupeo kodulehelt https://2023.laulupidu.ee/xiii-noorte-laulupidu/osalejale-2/.

Lisainfo:

XIII noorte laulu- ja tantsupeo pressiteenistus
e-post: [email protected]
telefon: 5355 2519