Teeme üheskoos olulisi samme elurikkama looduse poole

Eesti rahvas on alati olnud looduse usku. Läbi ajaloo on siinsele maarahvale tuge pakkunud just looduses asuvad pühapaigad. Ka tänapäeval, kui üha enam inimesi elab linnas, maaelust kaugemal, on loodus sellegipoolest südamelähedane. Kes meist poleks käinud vaikusesse mattunud rabas, et omakeskis mõtteid koondada. Või rohelises metsasalus, et kuulda lindude ja rohutirtsude koorilaulu, mis justkui hetkega linnakärast eemale viib. 

Käesoleval suvel toimuv XIII noorte laulu- ja tantsupidu kannab juhtmõtet „Püha on maa“. Meile on püha siinse maa loodus, mida kõigest hingest hoidma peame. Oleme noortepeo eel pühendanud loodusele palju tähelepanu ning püüame teha XIII noortepeo taaskord mitu sammu rohelisemaks kui varem.

Näiteks toimus aprilli keskel Solarises elurikkuse päev, kus kõik laulu- ja tantsupeo sõbrad said juba natukeses peomeeleolus üheskoos meisterdada linnaruumi lillekaste. Kastidesse külvati rukkililled, mille üle rõõmustavad nii tolmeldajad kui ka teised putukad. Lisaks saavad kastides õitsevatest õitest kasu ka lauljad-tantsijad – just neid rukkililli saavad soovijad sisse põimida oma peopäevade lillepärgadesse.

Ka saabuva laulu- ja tantsupeo toimumise päevadel peame meeles, et keskkond meie ümber oleks puhas ja hoitud. Näiteks hoolitseme selle eest, et meist kõigist jääks maha võimalikult vähe prügi ja jäätmed oleksid võimalikult hästi sorteeritud. Jäätmete vähendamiseks on seekord ka toit väljakutel serveeritud ainult korduskasutatavatelt nõudelt. Ühekordsete pudelite asemele innustame kõiki peole kaasa võtma oma korduskasutatavat veepudelit, kuhu Tallinna Vesi on lubanud pakkuda puhast ja loodussõbralikku kraanivett. 

Olgugi, et iga üksik samm võib tunduda eraldi võttes väike, on see ometi osa suurest tervikust, mis kannab meid puhtama keskkonna ja elurikkama looduse poole. Just nüüd oleme asunud otsima meeskonda olulist täiendust rohesaadikute ja vabatahtlike näol, kes aitaksid meil ühiseid suuri eesmärke ellu viia. Abi on vaja nii kollektiivide juhendamisel kui jäätmete sorteerimisel ja korduskasutatavate nõude tagastamise juures abistamisel. Seega, kui tunned, et tahad meiega koos liikuda puhtama tuleviku poole, siis võta meiega ühendust ja tule meeskonda! Infot leiad meie kodulehelt: https://2023.laulupidu.ee/otsime-vabatahtlikke/.

– Karmen Kikas