Supp ja jäätis

XIII noorte laulu- ja tantsupeoks valmistab Orkla Eesti AS Põltsamaa tehas ligikaudu 150 000 portsjoni jagu supipõhja, mille keedavad valmis ja jagavad peolistele kätte Naiskodukaitse tublid vabatahtlikud. Magustoiduks pakutakse Eestimaisest koorest valminud laulu- ja tantsupeojäätist.

Osalejate välisööklates on valikus on viis erinevat suppi: seljanka, frikadellisupp, boršisupp kanalihaga ning samuti lihavabad nuudli-köögiviljasupp ja lihata borš. Peosupid muutunud aasta-aastalt muutunud oluliselt tervislikumaks ja kestlikumaks. Suppides kasutatud liha ja köögivili on suures osas ehk ligi 70% ulatuses pärit Eestist ja sisaldavad kümnendiku võrra vähem suhkrut ja soola kui viimasel noorte laulu- ja tantsupeol pakutavad supid. Lisaks mitmekülgse ja tervisliku toidu pakkumisele on mõeldud ka sellele, kuidas supitegemisel üle jäänud jääkidele uus elu anda. Nii jõuavad Põltsamaa supiteost üle jäänud köögiviljakoored rohegaasijaama, kus nendest valmistatakse gaasi, mille peal sõidab näiteks Tartu linna ühistransport.

Noorte rõõmuks jagatakse peolistele energia taastamiseks magustoiduks proovide ja kontsertide ajal 150 000 jäätist. Laulu- ja tantsujäätis on valmistatud Eesti koorest ja maitse aitasid välja valida lauljad ja tantsijad ise. Jäätis on hästi vastu võetud, nii suuremad kui väiksemad jaeketid on toote oma sortimentidesse lisanud ning  jäätis on üle Eesti kauplustes saadaval.

Laulu- ja tantsupeo suurtoetaja AS Balbiino on laulu- ja tantsupeo ettevalmistuseks loonud laulu- ja tantsujäätise, mis on valmistatud Eesti koorest ja maitse aitasid välja valida lauljad ja tantsijad ise. Peo jaoks loodud jäätise pakend on toodetud 50% ulatuses ümbertöödeldud materjalist, sellega hoiame ja säästame Eestimaa loodust. Jäätis ise valmib Eesti koorest ja vahetult ennem pidu, et tooted oleksid võimalikult värsked ja väikese jalajäljega.