Taaskasutus
PUUDELE PUNUTUD PAELAD
Koostöös Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liiduga saavad Tallinna põlispuud laulupeo ajaks endale ümber punutud paelad. Nii on kaasatud ka need lapsed, kes ei laula ega tantsi, kuid teevad käsitööd. Paelu punuti käsitöötundides, ringides ja kodus. Liina Veskimägi-Illiste, kes käsitööliidu poolt punumist eest vedas, ütleb, et paelu punuti ka tantsulaagrites, vanalinna päevadel ja Baltica folkloorifestivalil, näitusel „Täitsa pael“ ning suve alguseks olid Tallinna linnaruumi kaunistama hakkavad paelad valmis. „Usun, et punudes said käsitöötegijad inspiratsiooni ja teadmisi, kuidas paelu rahvariiete juures kasutati ja kui kaunid on meie traditsioonilised vööd,“ ütleb Liina. „Peale selle said lapsed harjutada lihtsaid ja atraktiivseid punumistehnikaid, mida on kasutatud meie rahva- rõivaste tegemisel. Punusime sääre-, südame- ja viljapeapaela tehnikas.“
Paelte jaoks kasutati ainult taaskasutusmaterjali – käiku läksid vanad erksat värvi trennisärgid, värvilised laudlinad ja muu tekstiil, mis kodus enam kasutust ei leia.
Punupaeltega pärjatud puud lisavad laulupeolinnale pidulikkust ja on otsekui sillaks põlvkondade vahel. Laste tehtud paeltega kaunistatakse 13 puud laulupeorongkäigu teel, lisaks ehitakse nendega koolide juures kasvavaid põlispuid. Pärast pidu pannakse paelad järgmiste ürituste tarbeks hoiule. Juba on teada, et need lähevad taaskasutusele mardilaadal. Laulupeo ajal on lauluväljakul avatud ERMi käsitöötelk, kus muu hulgas saab samuti paelu punuda.