PRESSIINFO laulu- ja tantsupeo tegevused 27. juuni – 2. juuli (kogu nädal)

Käes on XIII noorte laulu- ja tantsupeo „Püha on maa” toimumisnädal. Pakume teile erinevaid võimalusi saamaks osa nii noortepeoga seotud sündmustest kui näha ka suursündmuse telgitaguseid.

Selleks, et saaksite toimetuses teha plaane, saadame ette nädala kava. Võimalusel palume anda aegsasti teada, mida tahaksite kajastama tulla.

XIII noorte laulupeo kavaga saate tutvuda siin: https://2023.laulupidu.ee/xiii-noorte-laulupidu/lp-repertuaar/

XIII noorte tantsupeo kavaga saate tutvuda siin: https://2023.laulupidu.ee/xiii-noorte-tantsupidu/repertuaar/

XIII noorte laulu- ja tantsupeo rahvamuusikapeo repertuaariga saate tutvuda siin: https://2023.laulupidu.ee/rahvamuusikapidu/rahvamuusikapeo-repertuaar/

Palun andke teada intervjuu soovidest autorite, dirigentide, tantsujuhtide, solistide ja teistega – aitame vahendada ja kokku leppida kohtumisi ja intervjuusid terve nädala jooksul!

Kõik ilmunud ja ilmuvad teated jm ajakirjandust puudutava info leiate siit: https://2023.laulupidu.ee/meedia/meedia-akrediteerimine/

Samast leiate ka väljakute plaanid ja galeriide lingid!

Laulu- ja tantsupeo nädalal on teile küsimuste ja päringutega pöördumiseks avatud telefon 5355 2519.

Ootame teid väga kõigest pakutavast osa võtma!

Sten Weidebaum

XIII noorte laulu- ja tantsupeo kommunikatsioonimeeskond

[email protected]

+372 5355 2519

27. juuni, teisipäev

Kell 9.00 alustas tööd pressistaap hotellis Hestia Hotel Europa (Paadi 5, Tallinn).

Nimelised akrediteerimistunnused saab pressistaabist kätte alates 27. juunist kuni 1. juulini kell 9.00–19.00.

NB! 2. juulil anname selleks ajaks alles jäänud akrediteeringud välja lauluväljaku vahetus läheduses asuvast hotellist Oru Hub Hotel (Narva mnt 120).

Akrediteeringud võimaldavad pääsu tantsupeo etendustele ja laulupeole. Peoeelsed meediale pakutavad tegevused nagu pressikohtumised, intervjuude läbiviimised, proovide külastused ei vaja akrediteeringut, kuid need tuleb iga kord kokku leppida noortepeo pressiteenistusega.

Küsimuste ja päringutega pöördumiseks on avatud telefon 5355 2519 ja e-posti aadress [email protected].

Algab töö harjutusväljakutel

27. juunil on ajakirjanikel võimalik minna igale harjutusväljakule, olenevalt sellest, millist liiki näha soovitakse.

Siit leiab 27. juuni proovide ajakava ja liigid: https://2023.laulupidu.ee/xiii-noorte-tantsupidu/osalejale/tantsupeo-koondproovid/

NB! Palun andke külastussoovist kindlasti teada telefonil 5355 2519, siis saame omalt poolt tagada sissepääsu harjutusväljakule ning vajadusel aidata kaasa intervjuude kokkuleppimist.

Kell 13.15–15.00 Kalevi staadioni proovide ja välisöökla külastus ajakirjanikele. Võimalus intervjueerida väljaku korraldusjuhti, vaadata staadionil toimuvat proovi ning intervjueerida väljakul prooviks valmistuvaid peolisi.

Samuti võimalik teha intervjuusid toitlustajate ja sööklas viibijatega. Sel ajal on söömas 1.–2. klasside tantsurühmad. NB! Sööklas on esimest korda noortepeo ajaloos kasutuses Panditopsi korduskasutatavad nõud.

Oma huvist külastada välisööklat palume ette teatada telefonil 5355 2519 või e-posti aadressil [email protected].

Kogunemine toimub kell 13.00 Kalevi staadioni (Staadioni 3) Läänevärava juures.

28. juuni, kolmapäev

Kell 19.30–21.00 saab külastada Tartu tantsurühmade ööbimispaika Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumis. See on võimalus näha kaugemalt saabunud noortepeoliste elu-olu pärast proovipäeva, minna kaasa nende õhtusöögile koolimajas, teha intervjuusid nii noorte endi kui soovi korral juhendajate ja koolisöökla personaliga.

Kell 16.00 kogunevad Kalevi staadionile tantsupeo saatemuusika ansamblid ja solistid Duo ja Ruut, RÜÜT, Mari Kalkun, Supernova jt. Soovi korral intervjuuvõimalus muusikutega.

Kell 19.00 algab tantsupeo muusikute heliproov Kalevi staadionil. Kajastamise huvist palume teada anda hiljemalt 28. juuni hommikul telefonil 5355 2519 või e-posti aadressil [email protected].

29. juuni, neljapäev

Kell 11.00 pressiüritus laulupeo ettevalmistustest Tallinna Lauluväljakul.

Kohal on lauluväljaku lauluväljaku korraldusjuht Priit Mikk, laulupeo helindaja Rainer Koik (Eventech), laulupeo jäätmekorralduse koordinaator Elike Saviorg, kaubandusala juht Priit Järve ja laulupeo liikumisjuht Margus Luur. Kajastamise huvist palume teada anda hiljemalt 29. juuni hommikul kella 10-ks telefonil 5355 2519 või e-posti aadressil [email protected].

Kell 12.20 XIII noorte laulu- ja tantsupeo pealavastaja Agne Kurrikoff-Hermani pressikohtumine Kalevi staadioni läänetribüünil. Kohal on XIII noorte tantsupeo “Sillad” pealavastaja Agne-Kurrikoff Herman koos liigijuhtidega. Võimalus intervjuudeks.

Kalevi staadionil toimuvad läbimängud, kohal on ka kirjeldustõlgid, kellega saab teha intervjuusid. Soovist tutvuda kirjeldustõlkide tööga palume anda teada telefonil 5355 2519 või e-posti aadressil [email protected].

30. juuni, reede

Algab XIII noorte laulu- ja tantsupidu!

Kell 15.00 noorte tantsupeo “Sillad” peaproov-etendus Kalevi keskstaadionil

Kell 19.00 noorte tantsupeo “Sillad” I etendus Kalevi keskstaadionil

MUUD SÜNDMUSED 30. juunil

Kell 7.00 pidulik lipuheiskamise tseremoonia Pika Hermanni torni juures. Meie riigilipu heiskamist assisteerivad tänavusel noortepeol esinevad koorilauljad, tantsijad ning rahvapillimuusikud. Pidulikul tseremoonial on kohal XIII noorte laulu- ja tantsupeo peakorraldaja Margus Toomla, üldjuhid Pärt Uusberg, Agne Kurrikoff-Herman ja Juhan Uppin. Noortepeolisi tervitab Riigikogu esimees Lauri Hussar. Esineb tütarlastekoor Ellerhein. Kohapeal võimalus intervjuudeks.

Riigikogu võttis eelmise aasta lõpus vastu seaduse, millega muutis üldlaulupeo, üldtantsupeo ja noorte laulu- ja tantsupeo toimumise päevad lipupäevadeks.

Kell 08.45–18.00 rahvamuusikapeo “Päriselt” proovid Vabaduse väljakul. Eri liikide prooviajad on üleval siin: https://2023.laulupidu.ee/rahvamuusikapidu/ajakava/.

Kohapeal on valmis rahvamuusika juht Juhan Uppin ka intervjuusid andma.

Kell 14.30 pakuvad Tallinna Lauluväljakul laulupeoeelse pressikohtumise Pärt Uusberg ja teised laulupeo dirigendid. Võimalus ka eraldi intervjuudeks. Palume huvist kindlasti eelnevalt teada anda.

Algavad proovid lauluväljakul. Erinevate liikide proovid toimuvad vahemikus kell 8.40–20.20, täpse ajagraafiku leiab siit: https://2023.laulupidu.ee/xiii-noorte-laulupidu/osalejale-2/maakondlikud-eelproovid/.

Kui on huvi minna eelproove kajastama ja soov teha intervjuusid, palume sellest kindlasti teada anda telefonil 5355 2519.

Ühtlasi on võimalik külastada laulupeo esinejatele rajatud välisööklat. Võimalik teha intervjuusid toitlustajate ja sööklas viibijatega. NB! Sööklas on esimest korda noortepeo ajaloos kasutuses Panditopsi korduskasutatavad nõud.

1. juuli, laupäev

Kell 12.00 rahvamuusikapidu “Päriselt” Vabaduse väljakul

Kell 15.00 noorte tantsupeo “Sillad” II etendus Kalevi keskstaadionil

Kell 19.00 noorte tantsupeo “Sillad” III etendus Kalevi keskstaadionil

MUUD SÜNDMUSED

Kell 16.00 Tallinna Ülikooli aulas XIII noorte laulupeol osalevate külalisorkestrite kontsert. Kajastamishuvist palume märku anda telefonil 5355 251.

2. juuli, pühapäev

Kell 9.30 XIII noorte laulu- ja tantsupeo rongkäigu algus

Kell 14.00 noorte laulupeo “Püha on maa” kontsert

Laulupeo päevaks kolib pressistaap üle lauluväljaku lähistel asuvasse hotelli Oru Hub Hotel (Narva mnt 120) ja seni välja võtmata akrediteeringukaardid saab kätte sealt.

Lauluväljakul on peo ajaks ajakirjanikele töötamiseks pressitelk, kus on olemas WiFi-ühendus, arvutite laadimisvõimalus ja töölauad ning -toolid.

Lisainfo:

Sten Weidebaum

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA

teabejuht

e-post: [email protected]

tel: +372 523 6239