Solistikonkurss

XIII noorte laulupeo „Püha on maa“ segakooride laulu „Kodulaul“ 

SOLISTIKONKURSS

XIII noorte laulupeo kunstiline toimkond kuulutab välja segakooride kavas oleva Olav Ehala/ Juhan Viidingu laulu „Kodulaul“ solistikonkursi ühe mees- ja ühe naissolisti leidmiseks. 

Konkursile on oodatud kõik julged mees- ja naissolistid vanuses 14-26, kes on valmis lavale astuma XIII noorte laulupeol koos segakooridega ning esitama laulu solistina ning osaliselt ka duetina koos teise solistiga.

Konkursil osalemiseks palume salvestada video oma etteastest ning laadida video Youtube’i. Link (soovi korral mitte avalik) saata hiljemalt 8. mail kell 23.59 aadressile [email protected].  Kindlasti lisada e-posti ka solisti nimi, elukoht, vanus ja kontaktandmed – telefoninumber ja e-posti aadress!

Videos palume esitada laulu 1., 2. ja 3. salm (XIII noorte laulupeo laulikus on nende salmide taktid: 21-43, 63-85 ja 105-120). 

Dirigent Markus Leppoja palub konkursil osalejatel kuulata laulupeo kodulehel (laulupidu.ee) leiduvat õppematerjali Eesti Filharmoonia Kammerkoori esituses https://2023.laulupidu.ee/xiii-noorte-laulupidu/repertuaar/segakoorid/ -> „Kodulaul“-> Häälepartiid) ning eriti pöörata tähelepanu rütmile.

Edasipääsenud kutsutakse konkursi lõppvooru 16. mail Tallinnas. Lisainfo konkursi kohta:

e-postiga:  [email protected] 

XIII noorte laulu- ja tantsupidu „Püha on maa“ toimub 30. juunist kuni 2. juulini 2023 Tallinnas. XIII noorte laulupeo kunstiline juht on Pärt Uusberg ning XIII noorte tantsupeo pealavastaja Agne Kurrikoff-Herman. Rahvamuusikapeo üldjuht on Juhan Uppin.