Võimlemisrühmad

Väike võimleja

Oh, need mängud, mida me mängime koos ema ja isa, vanaema ja vanaisaga! Need on nii vahvad! Ükskord ma sain teada, et minu vanemad on saanud need oma vanematelt, nemad omakorda oma vanematelt ja need jälle oma vanematelt ja nii edasi kuni aegade alguseni välja. Mängud, mis on sama vanad nagu maailm ise. Kujuta ette, kui vägev!

Need koosolemise hetked… see on kui soe ja pehme kingitus.

Need ühestegemised, kui sa meil käest kinni võtad, meiega kõrvu kõnnid ja meie järel katsetad.

Need laulud, mida laulis su vanavanaema ja mida nüüd laulame koos sinuga.

Kujutle, kuidas vanavanaema koob kangastelgede kõlksudes vaipa. Vaata, millise pühendumusega ta seda teeb, kuidas värvid end triip triibu järel ritta seavad. Eks ole, see annab sõnulseletamatu kindlustunde? Me kõik oleme kootud selle kireva ja samas nii lihtsa maailma mustreisse.

Suur võimleja

Vaat nüüd tuleb mäss, mis ka mäss on!!! Uksed paukugu ja klaasid klirisegu! Ei huvita! Las minna! Maha nõmedus! Maha kõik! Siit tulen mina! Ja mul on sõbrad kaasas, terve trobikond. Te, täiskasvanud, olete ikka räiged egod… Kuidas te pihta ei saa, kes siin praegu kõige tähtsam on? Kes teie arvates parajasti maailma avastab, ah?

Muidugi sina, endastki mõista. Ja niimoodi see maailma avastamine just käibki. Ja tead, mis? Tegelikult saadakse sinust vahel ikka aru ka, kuigi sinu silmis ei pruugi see alati niimoodi välja paista.

Mõnikord tundub, et kui sinu tundeid ja mõtteid oleks ülepea võimalik kirja panna, siis saaks seda teha ainult hüüdlausetega. Või hüüdsõnadega. „Mina! Ise! Teen! Ja! Otsustan!“ Kired möllavad ja sa surud ennast viimastegi raamide vahelt välja, vabadusse. Ülim aeg on plats puhtaks lüüa – kõik, mis seni ehitatud, on ju tore, aga hakkab kuluma. Pealegi pole see sinu enese leiutatud. Nii et – tuli otsa! Vanad sillad varisegu, küllap tulevad nende asemele õige varsti uued ja paremad. Ja tulevadki.

Teises otsas juba oodatakse kannatlikult, et sa ehitamisega algust teeksid.

Kaltsuvaibast loon ma silla

Võimlemiskava on loodud XIII noorte tantsupeoks 1.-4.klassi võimlejatele.

Kava koostanud: Kadri Jukk
Kirjeldanud: Kersti Kull
Muusika: Sander Mölder

Videod
Kaltsuvaibasat loon ma silla

Kaltsuvaibasat loon ma silla

Sillad põlevad

Võimlemiskava on loodud XIII noorte tantsupeoks 5.-12.klassi võimlejatele.

Kava koostanud: Kadri Jukk
Kirjeldanud: Kersti Kull
Muusika: Rainer Michelson
Sõnad: Feliks Kütt

Videod
Sillad põlevad

Sillad põlevad